04 Червня 2019

Таким дубочкам – усього-на-всього 3 місяці! У середньому висота сіянців - 15 см, а деякі вигнались і вищі! Це саджанці із закритою кореневою системою, вирощування яких третій рік практикує ДП «Вінницький лісгосп».

Два тижні тому перша партія сіянців дуба звичайного із закритою кореневою системою перейшла із теплиці в умови загартовування піднавісу. Відкрите сонячне проміння не потрапляє на ніжні молоді листки, тут вони перебувають на повітрі, отримують відповідний полив і чекають на посадку – за потреби літню, але більшість – на осінню 2019 і весняну 2020 року на землях держлісфонду.
А це 82 тисячі молодих дубочків! Друга партія такою ж кількістю уже посіяна у касетах і пророщується поряд у сучасній теплиці площею 500 кв. м. 
- Відповідний температурний режим, оптимальне зволоження, яке забезпечується автоматизованою системою поливу, спеціальний субстрат, у який висівають жолудь, сприяють швидкому сходженню та росту сіянців, - розповідає інженер із лісових культур ДП «Вінницький лісгосп» Сергій Луценко.
А ще субстрат, з яким висаджують сіянці із ЗКС, дає енергію росту дубові у перший і навіть другий рік після посадки. Крім того, такі сіянці приживаються 100-відсотково і дозволяють створювати лісові насадження впродовж усієї вегетаційної частини року.
Дуб звичайний із ЗКС цього року вирощують на дільниці з вирощування посадкового матеріалу ДП «Вінницький лісгосп» (територія садиби лісгоспу), а хвойні із ЗКС – у Михайлівському лісництві. Сіянці таких порід як ялина звичайна (7 тис. шт.), дугласія (22 тис. шт.) та модрина європейська (15 тис. шт.) ще перебувають в теплиці. Їх незабаром теж перенесуть в умови піднавісу, а в теплиці михайлівські лісівники висіватимуть у касети другу партію сіянців такою ж кількістю.
До слова, хоч і система поливу автоматизована, а бур’яни в касетах не ростуть, та варто задуматись над таким фактом: кожен жолудь перед посівом проходить процедуру зрізування на доброякість. 82 тисячі сіянців, помножити на дві партії – це 164 тисячі жолудів, і навіть більше, бо неякісного насіння виявляють від 5 до 20 відсотків (залежно від певного року, умов, у яких дозрівало насіння). Вручну зрізати сотні тисяч жолудів – це не коментувати фейкові пости про «лисі» Карпати!..

Fatal error: Uncaught TypeError: Argument 1 passed to xmlsitemap_node_create_link() must be an instance of stdClass, boolean given, called in /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 28 and defined in /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module:194 Stack trace: #0 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module(28): xmlsitemap_node_create_link(false) #1 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/module.inc(926): xmlsitemap_node_cron() #2 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/common.inc(5420): module_invoke('xmlsitemap_node', 'cron') #3 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/modules/system/system.module(3560): drupal_cron_run() #4 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/common.inc(2784): system_run_automated_cron() #5 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/com in /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 194