15 Червня 2017

Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства наголошує, що лісівники мають залишити після себе державі високоякісні ліси, тому єдиним критерієм оцінки роботи кожного лісівника є стан лісових культур. Чітко розуміючи цю вимогу, лісівники ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко) постійно працюють над підвищенням ефективності роботи державної лісової охорони. Допомагає в цьому проведення спільних виїзних семінарів, на яких лісівники вирішують нагальні питання ведення лісового господарства, обмінюються досвідом у вирішенні тих чи інших актуальних питань.

Цього разу дводенний виїзний семінар на тему «Проведення рубок формування та оздоровлення лісів» провели на базі 2-х лісництв. Першого дня семінар проходив на базі  Якушинецького лісництва (лісничий Микола Серга). Участь у ньому взяли лісничі та майстри лісу з Вороновицького, Шендерівського, Прибузького, Тиврівського, Демидівського, Гніванського лісництв. Другого дня семінар проводили на базі Чорноліського лісництва (лісничий Олександр Кулик). Участь у ньому взяли лісівники Калинівського, Шендерівського, Іванівського та Михайлівського лісництв.

Проводили семінар головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Євген Ільченко та провідний інженер ДП «Вінницький лісгосп» Василь Дудник. Головний лісничий акцентував увагу лісівників на значній ролі рубок формування та оздоровлення лісів у поліпшенні якості і породного складу насаджень, збереженні і посиленні екологічних та естетичних властивостей лісу, підвищенні стійкості та продуктивності насаджень.

В ході семінару лісівники оглянули ділянки, де проводили рік тому рубки прочищення, прохідні рубки, освітлення. Дивились, як правильно закладається пробна площа, як проводяться переліки у молодняках. Піднімались і проблемні питання, характерні для лісництв центральної та південної частин області. Василь Петрович Дудника зупинився на тому, що у 2003 - 2005 роках згідно затверджених тоді схем посадок вводили швидкоростучі породи. Тепер видно, як вони пригнічують головну породу – дуб звичайний. Тому потрібно вчасно проводити рубки догляду, щоб дотриматися балансу порід на площі.

Самі лісівники підкреслюють, що такі семінари вкрай необхідні. Кожна лісова ділянка потребує індивідуального підходу. І тут може стати у нагоді досвід та напрацювання колег.

Прес-служба ДП «Вінницький лісгосп»