10 Серпня 2017

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» користувачі мисливських угідь Вінницької області встановили наступні терміни полювання:

З 16-ої години 12 серпня до 26 листопада 2017 року включно:

на гусей: сіру, білолобу велику, гуменника, норця великого, качок (крім гоголя, черні білоокої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крохалів, черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарок білощокої та червоноволої), лиску, куликів (крім кулика-сороки, ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, поручайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйка морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців, баранця великого), голубів (крім голуба-синяка), перепілку.

З 01 жовтня до 26 листопада 2017 року включно: на фазана.

Полювання проводиться лише на самців, виключно за разовими відстрільними картками, у присутності відповідальної особи користувача мисливських угідь

Днями полювання на пернату дичину є:

 - з 12 серпня по 05 листопада - субота, неділя, середа;

 - з 06 листопада до 26 листопада - субота, неділя.

Норма добування пернатої дичини

одним мисливцем за день полювання не повинна перевищувати:

гусей – 1;

качок – 5;

лисок – 6;

куликів – 10;

голубів – 10;

перепілок – 15;

норця великого – 1;

фазанів – 1;

Полювання на пернату дичину проводиться за відстрільними картками у межах встановленої пропускної спроможності угідь з обов’язковим обліком добутої дичини, який ведеться у відстрільній картці і контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання.

Полювання на пернату дичину проводиться у відповідності до вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (зі змінами та доповненнями) та «Положення про правила проведення полювань, поводження зі зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин», затвердженого наказом Міністерства агрополітики та продовольства України від 17.10.2011 року за № 549 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.10.2011 року за № 1211/19949.

При видачі відстрільних карток враховуються межі охоронних зон навколо заказників та пам’яток природи, на яких полювання заборонено.

Забезпечується дотримання порядку обліку, видачі й повернення відстрільних карток, організації та здійснення полювання. Мисливцям видають відстрільні картки із зазначенням у них П.І.Б. мисливця, терміну та місця здійснення полювання.

У випадку добуваня пернатої дичини відповідний запис у відстрільній та контрольній картках мисливець робить сам.

За відсутність відмітки у відстрільній або контрольній картці про добуту мисливцем дичину мисливець несе особисту відповідальність.

Перевіряється відповідність набоїв полюванню на даний вид тварин. Набої, що не відповідають встановленим вимогам, вилучаються розпорядником до закінчення полювання.

З метою зменшення втрат дичини відстрільні картки на добування видаватимуть в першу чергу мисливцям, які мають мисливських собак.

До полювання допускатимуться лише ті мисливців, які мають документи передбачені статтею 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

Перед початком полювання мисливці мають прослухати інструктаж з техніки безпеки при поводжені зі зброєю та здійсненні полювань.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ