01 Листопада 2017

Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ) А.О. Бондар 1 листопада 2017 року провів для ЗМІ області прес-конференцію з нагоди відкриття 4 листопада облавного й колективного полювання на мисливських парнокопитних тварин та полювання на хутрових звірів.

А.О.Бондар дав характеристику мисливського господарства області. Чисельність диких тварин щорічно збільшується на 5-6%. Загальна площа мисливських угідь області – 2 млн. 131 тис. га. Веденням мисливського господарства на Вінниччині займається 47 юридичних осіб. У Вінницькій області зареєстровано понад 29 тисяч мисливців, з них 13 тисяч є активними мисливцями.

За 2016 рік виявлено 412 випадків порушень правил полювання. Станом на 30 жовтня 2017 року державною єгерською службою, мисливствознавцями підприємств Вінницького ОУЛМГ складено 170 протоколів, притягнуто до відповідальності 168 чоловік, накладено штрафів на суму 38420 грн., стягнено 8 тис. грн. збитків за незаконне добування зайця-русака.

А.О.Бондар зупинився на питанні штрафів за порушення правил полювання (ст. 85 КУпАП): для громадян України: від 102 до 1020 грн.; для посадових осіб: від 510 до 1530 грн. Збитки за незаконне добування: лось – 80 тис. грн.; олень європейський – 60 тис. грн.; олень плямистий – 50 тис. грн.; кабан – 40 тис. грн.; козуля – 32 тис. грн.; бобер – 10 тис. грн.; борсук – 8 тис. грн.; заєць-русак – 8 тис. грн.; куниці (лісова, кам’яна) – 6 тис. грн.

З метою запобігання розповсюдження вірусу африканської чуми свиней (АЧС) користувачам мисливських угідь необхідно:

- при полюванні на дикого кабана забезпечити обстеження кожної добутої тварини спеціалістами Держпродспоживслужби;

- відібрати зразки біоматеріалу для лабораторного дослідження на африканську чуму свиней (АЧС) та інші небезпечні захворювання.

А.О. Бондар закликав усіх користувачів мисливських угідь та мисливців суворо дотримуватися основних правил проведення облавного полювання, чітко й беззаперечно виконувати вказівки розпорядника полювання, правила користування мисливською вогнепальною зброєю! Адже суворе дотримання правил безпеки поводження зі зброєю – головна умова безпечного полювання, збереження життя й здоров’я людей.

Начальник Вінницького ОУЛМГ звернувся до жителів та гостей області, які відвідують ліс для відпочинку, збирання грибів, з проханням пам’ятати, що субота й неділя – дні полювання, бути обережними й поміркованими, уникати перебування в мисливських угіддях, де проводиться полювання.

В цей період мисливські угіддя будуть постійно контролюватися бригадами по боротьбі з браконьєрством, в роботі яких задіяні працівники поліції та державної екологічної інспекції.

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ