04 Квітня 2018

У Вінницькому держлісгоспі відкрили пам’ятний знак легендарному лісівнику та директору підприємства Івану Грабовому

3 квітня 1987 року – 31 рік тому – пішов з життя легендарний директор ДП «Вінницький лісгосп» Іван Грабовий. Очолював підприємство впродовж 14 років. І сьогодні, у роковини смерті знаного лісівника, за ініціативи начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія Бондаря та директора Вінницького держлісгоспу Віктора Попельнюка на території підприємства встановили пам’ятний знак людині, яка стала прикладом для наслідування для багатьох поколінь лісівників і вивела рідний лісгосп на принципово новий рівень господарювання.

3 квітня 2018 року Івану Григоровичу Грабовому - очільнику ДП «Вінницький лісгосп» у 1973 –1987 роках – могло б виповнитися 84 роки. Життя лісівника обірвалося 31 рік тому. І недарма саме сьогодні Івану Григоровичу в присутності керівництва ВОУЛМГ, усіх 11-ти директорів держлісгоспів, рідних, близьких та колег встановили пам’ятний знак на території підприємства. Лісівники Вінницької області, готуючись до 100 - річчя утворення обласного управління лісового та мисливського господарства, увіковічнюють пам’ять про Івана Григоровича. Його добре знають: хтось був знайомий з ним особисто і під його наставництвом освоював лісівничу справу, хтось чув про нього від своїх вчителів, хтось, хоча й ніколи не був знайомий особисто, знає його як символ розквіту Вінницького лісгоспу.

Іван Григорович Грабовий народився 9 жовтня 1934 року в с. Адамівка Гайсинського району. Закінчив Українську сільськогосподарську академію за фахом «Інженер лісового господарства». Свою трудову діяльність у лісовому господарстві розпочав у 24 роки – лісником Басаличівського лісництва Гайсинського лісгоспу. В 1960-67 роках трудився об’їздчиком та лісотехніком Басаличівського лісництва, впродовж року – на посаді помічника лісничого Плисківського лісництва Іллінецького лісгоспу. В 1968 році повертається до рідного Басаличівського лісництва, а ще через п’ять років 12 квітня 1973 р. Івана Григоровича призначають директором Вінницького лісгоспу.

Начальник ВОУЛМГ Анатолій Бондар у своїй промові в день відкриття охарактеризував Івана Григоровича як людину надзвичайно глибоку: вмілий господарник, лісівник з особливою інтуїцією, порядний, гідний, всебічно обізнаний, тонкий психолог і людина високих моральних принципів. За словами Анатолія Бондаря, то був період активного розвитку Вінницького лісгоспу. За господарювання Грабового І. Г. багато уваги приділялося розбудові підприємства: активно велося будівництво нового адмінприміщення (вул. Максимовича, 43), контор лісництв, житлових будинків, складських приміщень, ліній електропередач, і вже в 1975 році – через два роки після приходу на посаду директора Івана Григоровича – нове адмінприміщення було введено в дію. Будувалися також лісові дороги, впроваджувалася комплексна механізація. В червні 1979 році саме на базі Вінницького лісгоспу було проведено Всесоюзну науково-технічну нараду з вивчення досвіду роботи вінницьких лісівників у питаннях лісовирощування та лісозаготівлі.

На відкритті пам’ятного знаку були присутні донька Івана Григоровича Ольга, онучки та навіть правнук, названий на честь славетного дідуся - дворічний Іван. В знак глибокої пошани до лісівника-професіонала, колеги, товариша, людини та наставника начальник ВОУЛМГ Анатолій Бондар подарував найменшому нащадку Івана Григоровича, як символ людської сили, лісівничий кашкет.

Директор ДП «Вінницький лісгосп» Віктор Попельнюк висловив впевненність, що справу славетного лісівника підхопить в майбутньому і його правнук: адже така майстерність, як у дідуся, нерідко буває вродженою)

Донька Грабового І. Г. Ольга подякувала лісівникам за щирість, людяність та високий професіоналізм. Багато про керівника, за її словами, можна сказати за його ставленням до ветеранів та колег, які вже пішли з життя. І те, що сьогодні Анатолій Бондар та Віктор Попельнюк виступили з ініціативою вшанування свого наставника, краще за слова свідчить про високу моральність та порядність лісівників.

Спогадами про Івана Григоровича поділилися ветерани лісового господарства Хватов В.О., Змерзлий С.І., Акішев П.Ф.

Після покладання квітів до пам’ятного знаку начальник ВОУЛМГ Анатолій Бондар, директор Вінницького лісгоспу Віктор Попельнюк та донька Івана Грабового Ольга разом зі своїми доньками посадили дерево – пам’ять про славного вінницького лісівника назавжди закарбується не лише в камені, а й буде рости разом з деревом.


Fatal error: Uncaught TypeError: Argument 1 passed to xmlsitemap_node_create_link() must be an instance of stdClass, boolean given, called in /kvm/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 28 and defined in /kvm/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module:194 Stack trace: #0 /kvm/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module(28): xmlsitemap_node_create_link(false) #1 /kvm/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/module.inc(926): xmlsitemap_node_cron() #2 /kvm/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/common.inc(5420): module_invoke('xmlsitemap_node', 'cron') #3 /kvm/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/modules/system/system.module(3560): drupal_cron_run() #4 /kvm/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/common.inc(2784): system_run_automated_cron() #5 /kvm/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/com in /kvm/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 194