28 Вересня 2021

Сьогодні, 27 вересня 2021 року, відбулася прес-конференція начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Бондаря Анатолія Омеляновича з питання проведення на Вінниччині Всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом» на виконання програми Президента України «Зелена країна». За три роки в рамках цієї програми буде висаджено 1 млрд. дерев і збільшено за 10 років площу лісів на 1 млн. га. Акція стартує 1 жовтня і фінішує 30 листопада.
У заході взяли участь представники ЗМІ області, учнівське лісництво «Зелений світ» Грижинецької школи. Телерадіокореспонденти, кореспонденти газет, інтернет-видань побували на уроці природи в обласному лісівничому еколого-просвітницькому центрі на тему «Ліс в житті людини», ознайомилися з роботою теплично-парникового господарства ДП «Вінницький лісгосп», з технологією вирощування посадкового матеріалу з закритою кореневою системою.
Державні підприємства лісового господарства Вінниччини готові до проведення цьогорічної акції «Створюємо ліси разом». Визначено лісові ділянки площею 50 га, де буде проведено організовану осінню висадку 230-250 тисяч дерев. Лісівники запропонували шляхи реалізації важливої державної справи зі збільшення лісистості України, спільно з головами територіальних громад вирішують питання виділення земель для створення нових лісів.
Вінницьким обласним управлінням розроблена «Обласна програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки». Нею передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на деградованих землях та землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва.
Активну участь в акції візьмуть усі державні підприємства лісового господарства Вінниччини, 50 учнівських лісництв, які діють на базі держлісгоспів, ветерани лісового господарства.
Державні підприємства лісового господарства Вінниччини підготовили до акції земельні ділянки, посадковий матеріал, знаряддя праці. 
Площа земель лісового фонду Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства – 219,3 тис. га (59%).
Бондар А.О наголосив, що лісівники Вінниччини лише за роки Незалежності з 1991 року створили майже 40 тисяч гектарів нових лісів! А з 1944 року держпідприємства лісового господарства області створили 200 тисяч гектарів лісів! 
Зараз лісистість області – 13,8%. Для досягнення оптимальної лісистості Вінницької області (15%) необхідно створити ще 30 тис. га нових лісів.
Для створення нових лісів держпідприємствами лісового господарства вирощується щорічно 10 - 12 млн. шт. сіянців та саджанців більш як 60 видів деревних порід та чагарників, більше 500 тис. шт. декоративних деревних та чагарникових порід. Вирощується 200 тис. шт. посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Щорічно заготовляється 135 тонн лісового насіння.
Бондар А.О. закликав територіальні громади, органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування долучитися до створення лісів, озеленення вулиць, територій шкіл, дитячих садків, створення парків, скверів, алей. Адже створення нових лісів – це загальнонародна справа: ліси потрібні для наступних поколінь, люди мають жити в екологічно чистому середовищі.
Подібні акції, як наголосив Анатолій Омелянович, особливо необхідні, адже сьогодні кожен українець має розуміти важливість справи відтворення лісу, висаджування дерев. Адже перша і головна функція лісу – екологічна.
Бондар А.О. підкреслив:
- Ми маємо розуміти, що клімат змінюється, зона степу у зв’язку з глобальним потеплінням розширюється. Але завдяки праці лісівників Вінниччина не буде пустелею. Адже ми думаємо і робимо на крок уперед. І вже зараз вводимо більш посухостійкі і цінні лісові породи (горіх чорний, гікорі, модрина, берека лікарська). Це все залишиться для наших нащадків. Лісівники заклали надійну базу для отримання високоякісної деревини: у віці стиглості досягти запасу не 290 м,3 як на даний час, а близько 500-600 м3 на 1 гектарі через століття! 
До благородної справи створення лісів завжди долучаються вінничани, фермери, голови ОТГ, студенти, цілі сім’ї і родини. Українці вміють об’єднуватися для вирішення екологічних питань! 
Вінницькі лісівники і жителі області – єдина команда однодумців! І разом ми зробимо чимало добрих справ на користь його величності Лісу, на користь кожного громадянина нашої держави!
Нагадуємо, що до благородної справи садіння лісу і зокрема до участі в акції може долучитися кожен.
За довідками звертайтеся до обласного управління лісового та мисливського господарства (ВОУЛМГ) за телефоном "гарячої лінії" - 0432-61-17-42 або за телефонами 097-968-42-28; 098-220-72-57, прес-служба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, Станіслав Вовк.

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ