25 Вересня 2017

Напередодні Дня працівника лісу пройшов ХХ-й Всеукраїнський конкурс-змагання вальників лісу та Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора-2017». У відкритті змагань взяли участь заступник Голови ДАЛРУ Володимир Бондар, Голова президії Товариства лісівників України Олександр Яресько.

В змаганнях взяли участь 26 команд. Лісівників Вінницької області представляли Микола Димбовський (ДП «Іллінецький лісгосп») та Віктор Гуменюк (ДП «Вінницький лісгосп»). Команду підтримки вінницьких спортсменів складали А.В. Колчанов – заступник начальника ВОУЛМГ; головні інженери Бершадського, Жмеринського, Іллінецького, Могилів-Подільського, Тульчинського держлісгоспів – В.В. Літинський, А.Ф. Гаврилюк, В.Л. Рудий, С.О.Гаврилюк, Р.М. Макодзьоба.

Робота вальника лісу не лише вкрай небезпечна, а й надзвичайно відповідальна. Адже від його майстерності залежить результат майже столітньої праці лісівників, які дбайливо з року в рік вирощували ліс. Майстерність роботи вальника дозволяє отримати від вирощеної деревини максимальний економічний ефект. Вміння передбачити результат, враховувати особливості кліматичних та погодних умов, сезонність – це фактори, які повинні враховувати у своїй роботі вальники лісу.

 Вальники змагалися у п’яти конкурсних змаганнях: звалювання дерева, заміна пильного ланцюга бензопили, розкряжування комбінованим різом, точне розкряжування, відокремлення сучків. Микола Димбовський в окремому виді «звалювання дерева» виборов почесне 5 місце.

У конкурсі професійної майстерності операторів гідроманіпулятора, який проходив паралельно, взяли участь 13 осіб. Головна мета конкурсу – ознайомлення з новинками техніки, обмін передовим досвідом, популяризація професії. Конкурс проводиться на гідроманіпуляторах серії ОМТЛ 70-02. Кожний учасник конкурсу складав зруб у вигляді колодязя з 9 рівнів циліндрованих колод діаметром 200 мм, довжиною 6 метрів, які розміщені у кузові вантажного автомобіля. Для зібрання колодязя оператор мав брати колоди як з кузова автомобіля, так і з землі, після їх вивантаження з кузова. Віктор Гуменюк в загальному заліку виборов 5-те місце та здобув першість в окремому конкурсі "Вмілий будівельник".

Прес-служба ВОУЛМГ