28 Вересня 2017

Створення лісів майбутнього – головне завдання кожного лісівника. Цим правилом у своїй роботі керується і лісничий Тиврівського лісництва ДП «Вінницький лісгосп» Михайло Адамович Рошак. Цьогоріч на Тиврівщині на землях державного лісового фонду створено більше 20 га лісу з головною культурою – дубом звичайним з введенням горіха чорного, модрини європейської, береки лікувальної, черешні, груші. Ще 8 га лісу висадили на землях, не приданих для сільгоспвикористання. Тут саджали дуб червоний, сосну кримську, акацію – всього біля 30 тисяч саджанців.

- Важливо відзначити велику підтримку територіальної громади, - говорить Михайло Рошак. - Щойно люди дізналися, що на непридатних землях необхідно створювати новий ліс, одразу відгукнулися: півсотні людей допомагали у посадці лісових культур. Всі роботи провели за два дні, хоча планували за п‘ять днів вправитися.

І не дивно, що тиврівські лісівники мають таку довіру людей. Адже знають, що пройдуть роки, і на місці непридатних земель виросте гарний, здоровий ліс. Місцеві мешканці переконані у професіоналізмі лісівників, адже вже мають 17, 5 га молодого лісу, створеного на виділених землях у 2006 році. Коли 11 років тому саджали цей ліс, мало хто уявляв, яким він буде через 10 років. Але сумлінна, щоденна праця тиврівських лісівників дала відмінний результат! У 2007 р. на непридатних землях висадили 3 га лісових культур, у 2016 р. – 8 га. Відтак лісівники мають абсолютне розуміння та підтримку громади при створенні майбутніх лісів Вінниччини!

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ