04 Серпня 2017

Створення високопродуктивних лісів – головне завдання кожного лісівника. Цим правилом у своїй роботі керується і лісничий Тиврівського лісництва Михайло Адамович Рошак. Цьогоріч на Тиврівщині на землях ДЛФ було висаджено більше 20 га лісу з головною культурою – дуб черешчатим, та супутніми – горіхом чорним, модриною європейською, берекою, черешнею,  грушею. Ще 8 га лісу висадили на землях, неприданих для сільгоспкористування. Тут саджали  дуб червоний, сосну кримську, акацію – всього біля 30 тисяч саджанців.

-Важливо відзначити велику підтримку територіальної громади, - говорить Михайло Рошак, - щойно люди дізнались, що мають на непридатних землях саджати новий ліс, одразу відгукнулось півсотні людей, які допомогли у проведенні посадки лісових культур. Всі роботи провели за два дні, хоча думали, що на посадку піде не менше п‘яти.

І не дивно, що тиврівські лісівники мають таку довіру від людей. Адже знають, пройдуть роки і на місці непридатних земель виросте гарний, здоровий ліс. Місцеві мешканці переконані у професіоналізмі лісівників, адже вже мають 17, 5 га гарних лісових культур, які були посаджені на виділених землях у 2006 році. Коли 11 років тому саджали цей ліс – мало хто вірив, що щось вийде. Але кропітка, щоденна праця тиврівських лісівників дала відмінний результат.

У 2007 р. на непридатних землях висадили 3 га лісових культур, у 2016 р. – 8 га.

Відтак лісівники мають абсолютне розуміння та підтримку громади у створені майбутніх лісів Вінниччини!

Прес-служба ДП «Вінницький лісгосп»