23 Листопада 2017

З початку 2017 року єгерська служба, мисливствознавці та державна лісова охорона держпідприємств лісового господарства Вінниччини провели більше 800 рейдів, склали понад 200 протоколів про порушення правил полювання, затримали 200 браконьєрів. Накладено штрафів на суму більше 50 тисяч гривень.

Браконьєрство як серйозний фактор зменшення чисельності багатьох видів тварин завдає значних збитків не тільки природі, а й економіці держави. Держпідприємства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства постійно контролюють дотримання мисливцями правил полювання.

Лише у ДП «Бершадський лісгосп» з початку року було виявлено та знешкоджено 54 петлі, проведено 76 рейдів, складено 10 протоколів про порушення правил полювання, стягнено 4692 грн. штрафів.

Під час одного з рейдів в угіддях Цибулівського лісомисливського лісництва зафіксовано незаконне добування самця козулі (неподалік с. Торканівка Тростянецького району). У одного з чоловіків виявлено дві одиниці вогнепальної зброї, була відсутня відстрільна картка. Оперативна група поліції Тростянецького району оглянула місце події, склала протокол про незаконне добування козулі, вилучила у підозрюваного 2 рушниці. Решту чоловіків не вдалося затримати, їх особи наразі не встановлено.

Щодо громадянина К., якого підозрюють у браконьєрстві, то чоловік є головою місцевого первинного мисливського колективу і вже не вперше притягується до відповідальності. Чоловік відмовився добровільно відшкодовувати 32 тис. грн. завданих збитків за незаконне добування дичини. Справу передано до суду.

Варто зазначити, що серед типових порушень правил полювання – відсутність документів на мисливських собак, дозвільних документів на зброю, полювання без відстрільної картки, відсутність відмітки про добуту дичину у контрольній картці, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду.

Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства постійно проводить роз’яснювальну роботу серед населення таорганізовує профілактичні заходи. Просимо громадськість при виявленні фактів порушень правил полювання звертатися за телефонами: (0432) 61-17-42, 61-14-26.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ