29 Серпня 2017

Близько 100 тис. шт. посадкового матеріалу вирощують в сучасному розсаднику який цьогоріч облаштували на центральній садибі ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко). Теплицю площею 500 кв. м виробництва Польщі змонтували цієї весни. В ній вирощують сіянці деревних та чагарникових порід: дуба звичайного – 15 тис. шт, береки лікарської – 5 тис. шт., модрини – 50 тис. шт., псевдотсуги – 9 тис. шт. Посадковий матеріал вирощували в палетах багаторазового використання, заповнених субстратом.
Для загартування посадковий матеріал переміщено в новозбудований піднавіс площею 500 кв. м. з автоматизованою системою поливу. Ще один піднавіс площею 400 кв. м. збудували для вирощування декоративного посадкового матеріалу. Наразі у розсаднику вирощують більше 40 різновидів декоративних рослин, всього 15 тис. шт.
На території розсадника проведено благоустрій. Попрацювали тут і ландшафтні дизайнери.


Щорічно держлісгосп заготовляє 17-18 тонн лісового насіння, вирощує 1,2 – 1,5 млн. шт. стандартного посадкового матеріалу. Асортимент вирощування – 55 найменувань. Вирощування садивного матеріалу сосни звичайної збільшено з 40 тис. шт. до 81 тис. шт., модрини – з 7 до 20 тис. шт., горіха чорного – з 35 до 48 тис. шт., груші – з 10 до 35 тис. шт., черешні – до 6 тис. шт. Це дасть можливість вводити в культури дуба звичайного інші цінні породи дерев, які більш пристосовані до посушливих умов.
Теплицю площею300 кв. м. змонтовано і у Михайлівському лісництві ДП «Вінницький лісгосп». В ній вже вирощують сіянці дуба звичайного (15000 шт.), модрини європейської (35000 шт.). В обох теплицях встановлено сучасні автоматизовані системи поливу. В Михайлівському лісництві також виготовлено 10 парникових коробів, кожен площею 28 кв.м, де вирощують модрину, ялину, сосну звичайну. Проведено благоустрій території розсадника, облаштовано піднавіс з поливом для підрощених рослин. До розсадника збудували сучасну дорогу.
Прес-служба ДП "Вінницький лісгосп"