Кожне посаджене, дбайливо вирощене та збережене лісівниками дерево – це, без перебільшення, цінний вклад у зелену скарбницю Вінничини, дарунок майбутнім поколінням, справжня ціна якого визначиться через десятки років. І вимірюватиметься вона не лише у грошовому еквіваленті, тому що ліс – це і частина нашого життя, фактор, який відчутно впливає на екологічний стан навколишнього середовища і на наше здоров'я.

      Збереження, раціональне використання і примноження лісових багатств – так можна визначити головні завдання, які стоять і перед лісовим господарством України в цілому, і перед колективом лісівників Вінничини зокрема. Першочерговим за своєю значимістю й актуальністю залишається питання лісовідновлення, створення лісових насаджень в обсягах, що перевищують зруби, покращення їх якісного складу і продуктивності. Розширенню території лісових насаджень в Вінницькій області сприяє також використання під заліснення малопродуктивних земель, виведених із сільськогосподарського користування.  

            Лісові культури - це насадження, що закладені сіянням насіння, або садінням сіянців, саджанців, живців при штучному лісовідновленні чи лісорозведенні.
Щорічно на території держлісгоспу створюється лісових культур на площі біля 160 та, сприяння природному поновленню-5 га, створення нових лісів на прийнятих землях щорічно не менше -5 га.
Щорічно проводиться догляд за лісовими культурами на площі понад 1600 га, з них механізованим способом не менше 60 %.
        На лісовому розсаднику підприємства вирощується більше 1 млн. сіянців лісоутворюючих порід таких як: дуб звичайний, дуб червоний, горіх чорний, берека, липа дрібнолиста, груша, черешня та ряд інших.
Заготовляється насіння лісових порід щорічно біля 10 тонн. З них понад 50 % з об'єктів наявної лісонасіннєвої бази.
Індекси найпоширеніших типів лісу підприємства:Д2-3-ГД; С2-3-ГДС.
На підприємстві щорічно створюються плантації новорічних ялин та сосон біля 5 га, з таких хвойних порід як ялина європейська, сосна звичайна, сосна кримська, ялиця біла.
       Одним з основних напрямків лісокультурної діяльності лісгоспу є одержання першосортного садивного матеріалу з підвищеним виходом сіянців з одиниці площі шляхом вирощування в контрольованому середовищі (коробах) з крапельним поливом усіх хвойних порід, а саме: ялини європейської, модрини європейської, ялиці білої, сосни звичайної.
 
Інженер лісових культур  Луценко Сергій Леонідович
 


 


Fatal error: Uncaught TypeError: Argument 1 passed to xmlsitemap_node_create_link() must be an instance of stdClass, boolean given, called in /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 28 and defined in /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module:194 Stack trace: #0 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module(28): xmlsitemap_node_create_link(false) #1 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/module.inc(926): xmlsitemap_node_cron() #2 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/common.inc(5420): module_invoke('xmlsitemap_node', 'cron') #3 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/modules/system/system.module(3560): drupal_cron_run() #4 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/common.inc(2784): system_run_automated_cron() #5 /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/includes/com in /var/www/lisgosp/data/www/vinlisgosp.com.ua/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 194