26 Квітня 2023

 

 

На базі Хмільницького лісництва філії «Вінницьке лісове господарство» ДП «Ліси України» проведено спільні навчання і тренування лісівників та рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій з гасіння умовної лісової пожежі.

До тренувань залучено всього 100 чоловік, 6 одиниць техніки, в тому числі 20 рятувальників, 3 пожежних автомобілі ДСНС, 50 курсантів Вінницького вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

Керували навчанням начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Вінницькій області, полковник служби цивільного захисту Руслан Новак та головний лісничий філії «Вінницьке лісове господарство» Євгеній Ільченко.

У навчаннях взяли участь державна лісова охорона Хмільницького, Березнянського, Голодьківського, Широкогребельського лісництв, чергові караули рятувальників Хмільницької, Літинської територіальних громад та Вінницького ВПУ ЛДУ БЖД.

За легендою, в одному з обходів Хмільницького лісництва виникло займання. Лісничий Курилюк І.В. оголосив виклик для працівників лісового господарства, після чого повідомив службу «101» про загорання. На місце події одразу прибули працівники філії, чергові караули. Лісівники та рятувальники вжили заходів щодо гасіння осередків займання лісової підстилки. Не було допущено перекидання вогню на лісові насадження, «пожежа» не переросла у «верхову».

Всі учасники тренувань виконали поставлені завдання на «відмінно». При гасінні умовної пожежі  продемонстровано успішне застосування спеціальної пожежної техніки, різноманітного протипожежного інвентаря, автомашин та тракторів, пристосованих для гасіння пожеж, пожежного модуля, мотопомпи «Форте» для перекачування води, чітку взаємодію працівників філії та бійців загонів ДСНС.

Враховуючи присутність на навчаннях курсантів ВПУ, було опрацьовано питання орієнтування на місцевості, використання мінсмуг, ефективність зустрічного палу, гасіння пожежі підручними засобами.

Лісівники Вінниччини наголошують: без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі «червоний півень», лісові масиви не будуть в повній безпеці. Лише особисте правильне ставлення людини до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України. Адже головним чинником поширення «червоного півня» в лісі є, звісно, людський фактор та людська недбалість, а іноді і злочинна поведінка людей. Завжди актуальним залишається заклик: не жартуйте в лісі з вогнем!