Ви пам’ятаєте весну минулого року? Весна-2020 для українців запам’яталася не лише карантином, а й масовими підпалами лісу! Того року, як ніколи, Україна страждала від лісових пожеж, спричинених паліями сухої трави, сміття, безвідповідальними відпочиваючими. Горіли ліси Житомирщини, тому на допомогу у ліквідації пожеж тоді вирушили й лісівники Вінниччини.
Тому лісівники області звертаються до вас, шановні вінничани! Не розводьте вогнищ у лісі! Будьте обережні при поводженні з вогнем! Вбережіть ліси Вінниччини від вогню!
«ПРАВИЛАМИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В ЛІСАХ УКРАЇНИ» ПРОТЯГОМ ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- розведення багать у лісі;
- з’їзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів;
- відвідування населенням хвойних насаджень при високій температурі навколишнього середовища;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
- залишати у лісі обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом ганчір’я;
- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;
- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами; використовувати на полюванні пижі, виготовлені із горючих матеріалів;
- розміщувати ближче ніж за 100 м від стіни хвойного лісу, 50 м – мішаного, 20 м – листяного лісу склади паливно-мастильних матеріалів, автозаправні станції, смітники, житлові і виробничі приміщення;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (в т. ч. проводити сільськогосподарські пали);
- залишати під час будівництва доріг, газопроводів, нафтопроводів, мереж електропередачі, зв’язку деревні залишки та горючі відходи;
- звалювати та спалювати в лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи;
- здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових і інших горючих речовин.
Нагадуємо розміри штрафів за спалення сухої трави. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом 91800-153000 гривень.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах – штраф 1530-4590 гривень. Унаслідок знищення або пошкодження лісу через необережне поводження з вогнем чи виникнення лісової пожежі – штраф 4590-15300 гривень.
За самовільне випалювання рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах – штраф у розмірі від 3060 гривень до 6120 гривень.
Бережіть ліс, бережіть природу!