30 Квітня 2021

На Вінниччині активно пройшла Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом». Чимало охочих у рамках акції долучилися до весняного садіння лісу з лісівниками Вінниччини, озеленювали вулиці, парки населених пунктів, території довкола медичних, навчальних закладів, державних установ тощо.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О. підкреслює: «Акція дала нам усім чудову можливість оцінити своє відношення до лісу, природи, долучитися до вирішення проблеми збереження зелених легенів держави. Бо чисте довкілля – це наше здоров’я, життя, щастя! Під час проведення акції з 21 березня до 17 квітня 62 лісництва обласного управління лісового та мисливського господарства висадили один мільйон штук дерев на площі 240 га! Активно підтримали лісівники Вінниччини міжнародну екологічну акцію «Озеленення планети». Лише за один день 10 квітня держлісгоспи області разом з екосвідомими громадянами висадили 203 тисячі дерев!».
Щороку одними із найбільш активних учасників усіх лісівничих заходів, у тому числі й акцій «Створюємо ліси разом», «Озеленення планети» є юні лісівники учнівського лісництва «Зелений світ” Грижинецької філії I-II ст. опорного закладу освіти «Альтернативна школа загальної середньої освіти I-III ст. №1 ім. А.С. Макаренка розвитку здібностей дитини» Гніванської міської ради Вінницької області, підопічні Гніванського лісництва ДП «Вінницький лісгосп».
І сьогодні головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Ільченко Є.В., керівник пресслужби ВОУЛМГ Вовк С.Т. вручали нагороди й подарунки активним учасникам акцій, юним лісівникам Грижинецької школи: Подяку голови облдержадміністрації Борзова С.С., квитки до Подільського зоопарку від голови обласної ради Соколового В.П., Подяки і солодкі подарунки від начальника ВОУЛМГ Бондаря А.О. та директора держлісгоспу Попельнюка В.В. І для юних лісівників, і для всієї школи така увага й вдячність дорослих були приємним подарунком напередодні Великодня.
Цього року у старт всеукраїнської акції учні 8-го та 9-го класів разом із директором школи Ю.Г.Могером та учителькою біології С.А.Карпюк садили ліс у Гніванському лісництві. Посадка відбувалася за участі начальника Вінницького ОУЛМГ А.О.Бондаря, директора ДП «Вінницький лісгосп» В.В. Попельнюка, головного лісничого Є.В.Ільченка, лісничого Гніванського лісництва С.О.Лєсніченка.
А 10 квітня юні лісівники створювали ліси майбутнього у Вінницькому лісництві разом з головою Вінницької обласної державної адміністрації Борзовим Сергієм Сергійовичем, головою Вінницької обласної ради Соколовим В’ячеславом Петровичем, начальником обласного управління лісового та мисливського господарства Бондарем Анатолієм Омеляновичем, директором ДП «Вінницький лісгосп» Попельнюком Віктором Васильовичем, з лісничими, депутатами обласної ради, працівниками апаратів облдержадміністрації, обласної ради, обласного управління лісового та мисливського господарства, журналістами. 
Грижинецькі діти щороку підтримують лісівників, цікавляться лісом, нелегкою роботою лісівників, багато знають про лісове господарство Вінниччини, про те, які дерева висаджують у наших лісах, як їх доглядають. На практиці теж вивчають роботу лісівників: заготовляють насіння дерев, гіллячковий корм для зимової підгодівлі, беруть участь у розвезенні кормів, виготовляють годівниці та будиночки для птахів. А ще мають на території школи власну теплицю, розсадник, тому постійно вирощують деревний та декоративний посадматеріал. У позаурочний час під керівництвом педагога-наставника М.А.Бабієць провели формування кущів самшиту, туй, які ростуть у шкільному подвір’ї. Обрізані живці вкорінили у теплиці. Цього року близько однієї тисячі живців туй, ялівців, самшиту потрапили на укорінення у шкільну теплицю.
Надлишки декоративного матеріалу юні лісівники не лише використовують для озеленення шкільного двору, а й передають для різноманітних організацій у рідному селі та у інших населених пунктах. Приміром, саджанці самшиту віддали у школи Гнівані, Могилівки, ФАПу та будинку культури у Грижинцях та іншим.
Попельнюк В.В. наголошує на тому, що «Зелений світ» - добре відоме на Вінниччині учнівське лісництво. А сьогодні на базі держлісгоспів уже діє 50 учнівських лісництв. Юні лісівники Грижинецької школи пропагують лісове господарство, вивчають основи ведення лісового господарства, допомагають у конкретних лісогосподарських роботах. Для змістовної та повноцінної роботи з підростаючим поколінням, жителями зони діяльності Вінницького ДЛГ лісівники створили розгалужену мережу лісівничих еколого-просвітницьких центрів, лісівничо-екологічних просвітницьких пунктів.
Директор школи Юрій Григорович переконаний, що така плідна співпраця з лісівниками - це гарний приклад і для дітей, і для дорослих! Могер Ю.Г. щиро подякував Соколовому В.П., Борзову С.С., Бондарю А.О., Попельнюку В.В. за увагу до дітей, допомогу і співпрацю.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ