15 Груденя 2017

До лісівничого еколого-просвітницького центру Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства на екскурсію завітали іноземні гості. Майбутні медики з Нігерії, Лівії, Пакистану, Ірану, які навчаються у Вінницькому медуніверситеті,  виявили бажання познайомитися з флорою і фауною Вінниччини та лісівниками, які її бережуть. Іноземці цікавляться природою Україною, нашими тваринами, рослинами та тим, як на Україні та, зокрема, на Вінниччині, вдається створювати таку велику кількість нових лісів.

До музею лісу завітали студенти із різних країн – Лівії, Нігерії, Пакистану, Іраку, ОАЕ. Втомлені після чотирьох пар, очі гостей ожили при першому ж погляді на опудала величного зубра, вовка, кабана, козулі та оленя. Керівник прес-служби управління Станіслав Вовк передав гостям щирі вітання від начальника обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондаря, цілу годину розповідав студентам історії з життя кожної дикої тварини, яка мешкає у лісах Вінниччини. Особливу цікавість у іноземців, звісно, викликали зубри. Посипалося безліч запитань: а хто головний у стаді, а чому так, як часто самка народжує телятко, чим годують зубрів, хто це фінансує і т.д. Іноземним гостям було незвично чути про штраф за незаконне добування дичини в Україні: кажуть, навіть 80 тис. грн. за вбивство оленя - це занадто мало за знищення такої благородної тварини. Цікавилися гості також тим, яким чином іноземцю можна стати мисливцем в Україні.

Наостанок, розповідаючи іноземцям про розповсюджені на Вінниччині породи дерев, їхню цінність та технологію вирощування лісів, господарі запропонували гостям навесні власноруч спробувати посадити дерева, створити лісові культури. А заодно влаштувати екскурсію до лісництва, аби іноземці на власні очі побачили все багатство нашої природи: пишний ліс, диких тварин, птахів. І, звісно, висадили дерево! Майбутні медики погодилися на таку пропозицію, то ж по закінченню зими вінницькі лісівники з радістю продемонструють іноземним гостям усю філософію гармонійного та продуктивного співіснування Людини та Природи!

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ