11 Листопада 2022

 

За результатами господарсько-фінансової діяльності за третій квартал 2022 року почесне «золото», тобто перше місце серед підприємств Вінницького ОУЛМГ посів Вінницький держлісгосп (директор Попельнюк В.В., головний лісничий Ільченко Є.В.).
ДП «Вінницький лісгосп» традиційно займає лідируючі позиції за виробничими показниками. Підприємство багато років очолює Попельнюк Віктор Васильович - професійний, відданий справі лісівник-практик, умілий менеджер та відповідальний керівник, директор, який уміє правильно налагодити роботу всіх 23 лісництв лісгоспу.
При визначенні кращих держпідприємств у трудовому суперництві до уваги береться стан лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, вирощеного посадкового матеріалу, успішність лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Чистий дохід від реалізації продукції у ДП «Вінницький лісгосп» склав майже 198 млн. грн. За дев’ять місяців поточного року реалізовано лісопродукції на суму понад 185 млн. грн., продукції переробки деревини – понад 12 млн. грн.
Площа державного лісового фонду становить 47,1 тис. га. На підприємстві працює 237 штатних працівників. На одного штатного працівника реалізовано продукції на суму 835 тис. грн.
Отримані надходження лісгосп спрямовує на проведення лісокультурних заходів, відтворення лісів, охорону державного лісового та мисливського фонду, закупівлю відповідної техніки та обладнання, догляд лісових культур, створення сучасних умов праці для лісівників. За даний період на ведення лісового та мисливського господарства спрямовано 173 млн. грн. власних коштів. Капітальні інвестиції склали 9,6 млн. грн.
На виконання програми Президента України «Зелена країна» в осінній період заплановано створити 10 га лісових культур. На сьогодні працівники ДП «Вінницький лісгосп» створили понад 7 га. Завершується збір лісового насіння (заготовлено 8 тонн із запланованих10 тонн).
Підприємство є вагомим наповнювачем державної казни. За 9 місяців усього на користь держави (податки, збори, ЄСВ) сплачено більше 83 млн. грн.
Важливим питанням на сьогодні є забезпечення населення та соціальної сфери дров’яною сировиною. Так, станом на кінець жовтня Вінницький лісгосп реалізував на енергоринок області 49 тис. кбм дров.
Вінницькі лісівники постійно удосконалюють виробничі процеси для покращення фінансово-економічного стану підприємства, у складних суспільно-економічних умовах не лише зберігають робочі місця, а й підвищують рентабельність лісогосподарської діяльності, мисливського господарства, лісозаготівельного та деревообробного виробництва.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ