09 Березня 2017

На державному підприємстві «Вінницьке лісове господарство» (директор Попельнюк В.В., головний лісничий Ільченко Є.В.), яке забезпечує дровами колотими не лише Вінниччину, а й сусідні країни, з початку цього року вироблено 600 кбм дров колотих. Більше третини цієї продукції іде на експорт. Приємно відзначити, що дрова колоті Вінницького держлісгоспу користуються значним попитом не лише у великих українських підприємств, але й за кордоном. Адже левова частка експорту дров приходиться на Польщу. 
Порівняно з аналогічним періодом минулого року виробництво та реалізація дров колотих зросли майже вдвічі. «І це тільки початок, - підкреслює головний інженер ДП «Вінницький лісгосп» Максим Кузь.- Адже основні закупки продукції почнуться у квітні - травні. Загалом, за минулий рік було виготовлено 2908,5 кбм дров колотих. З них реалізовано - 2399, 82 кбм на загальну суму 2 млн. 441802 грн.».
Люди повертаються до опалення дровами. І це вже ні в кого не викликає здивування. Адже на сьогодні так виходить значно дешевше, ніж користуватися газом. Як доказ – постійно зростаюча потреба у дровах.
Важливо відмітити високу якість дров колотих, виробництвом яких займаються на Вороновицькому нижньому складі (начальник – Полічковський Валерій Пилипович, бухгалтер – Сидорець Людмила Василівна). Коління дров проводиться на рубильній машині «Tajfun RCA 400 joy» виробництва Словенії. Робітники, які працюють на агрегаті, а це батько і син – Василь та Ігор Дарнопуки, за зміну можуть наколоти до 15 кбм дров. В основному на дрова йдуть дуб та граб. Продукція з них складає 60 - 70 відсотків від загального об’єму. Також колять на дрова ясен та березу. 
Вінницький держлісгосп нарощує темпи виробництва дров колотих, адже тут добре розуміють, що за відновлювальними джерелами енергії – майбутнє.

Прес-служба ДП "Вінницький лісгосп"