За 9 місяців поточного року держпідприємства Вінницького ОУЛМГ виготовили 4028 кубометрів дров паливних колотих, в т. ч. на експорт – 2364 кубометрів. Цієї продукції було реалізовано на суму 3 млн. 583 тис. грн.
Безперечним лідером з виробництва серед держлісгоспів області є ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко), який забезпечує дровами колотими не лише Вінниччину, а й сусідні країни. За 9 місяців поточного року тут вироблено 2863 кубометрів дров колотих, реалізовано 2429 кубометрів на суму 2 млн. 717 тис.
Більше третини цієї продукції іде на експорт. Приємно відзначити, що дрова колоті Вінницького держлісгоспу користуються значним попитом не лише у великих українських підприємств, але й за кордоном. Адже левова частка експорту дров приходиться на Польщу та Словаччину.
- Попит на дрова колоті є і постійно зростає, - підкреслює головний інженер ДП «Вінницький лісгосп» Максим Кузь. – За останній місяць попит збільшився майже в два рази. Загалом, за минулий рік було виготовлено 2909 кубометрів дров колотих. З них реалізовано – 2400 кубометрів (в т. ч. експорт - 1559 кубометрів), на загальну суму 2,4 млн. грн.
Люди повертаються до опалення дровами. І це ні в кого не викликає здивування. Адже на сьогодні так виходить значно дешевше, ніж користуватися газом. Як доказ – постійно зростаюча потреба у дровах.
Виробництвом дров колотих займаються на Вороновицькому нижньому складі (начальник – В.П. Полічковський, бухгалтер – Л.В. Сидорець).
Віднедавна запустили в роботу дровокол і в Михайлівському лісництві (лісничий В.Г. Орлик). Коління дров проводиться на рубильній машині «TajfunRCA 400 joy» виробництва Словенії. Працівники Олег Бурдейний та Руслан Корнійчук за зміну можуть виробити 15 кубометрів дров. За місяць отримують 200-250 кубометрів продукції. В основному на дрова йдуть дуб та граб, які складають відповідно 70 і 25 відсотків від загального об’єму. Ще 5 відсотків припадає на ясен та березу.
Вінницький держлісгосп нарощує темпи виробництва дров колотих, адже тут добре розуміють, що за відновлювальними джерелами енергії – майбутнє.
Прес-служба ДП "Вінницький лісгосп"