Станом на 9 квітня держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства виконали план весняної лісокультурної кампанії на 90%. На фініші весняної посадки лісу державні підприємства: «Вінницький лісгосп», «Могилів-Подільський лісгосп», «Крижопільський лісгосп», «Тульчинське ЛМГ», «Жмеринський лісгосп», «Гайсинський лісгосп», «Бершадський лісгосп».
Активно співпрацюють, з громадськістю, підприємствами, навчальними закладами, органами влади, створюючи ліси майбутнього, лісівники ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко).
У поточному році лісівники ДП «Вінницький лісгосп» уже створили лісові культури на площі 82 га (план – 80 га). Цієї весни лісівники Вінницького лісгоспу в усіх лісництвах створюють лісові насадження переважно однорічними стандартними сіянцями із закритою кореневою системою. Це дуб звичайний, модрина європейська, дугласія.
Крім того, вводять культури горіха чорного, груші лісової, береки лікарської. Підприємство на 100% забезпечене якісним стандартним садивним матеріалом із закритою кореневою системою із власних розсадників.
- Застосування садивного матеріалу із закритою кореневою системою (ЗКС) забезпечує практично стовідсоткову приживлюваність культур. Адже коріння не травмується під час посадки, висаджується у відкритий ґрунт разом із спеціально підготовленим субстратом, сприятливим для росту молодих насаджень, - розповідає директор підприємства Віктор Попельнюк:
Отримали задоволення від створення лісових культур посадковим матеріалом із ЗКС і заступник начальника відділу охорони і захисту лісу ДАЛРУ Віговський Ігор Євгенійович, працівники Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Вінницялісозахист», які сумлінно трудяться зараз, на час виходу цього матеріалу, у Вінницькому лісництві.
- Маю велике моральне задоволення у цей важливий час працювати з колегами на посадці лісу, - ділиться враженнями Віговський І.Є. – Сьогодні створюю лісові культури у рідному Вінницькому держлісгоспі, де у свій час мав честь працювати. Починав у 1985 році на посаді майстра лісу Прибузького лісництва.
- За останні 13 років, беручи участь у щорічній акції Державного агентства лісових ресурсів України (ДАЛРУ) «Створюємо ліси разом», ми з колегами створили 30 га лісових культур, - підкреслює начальник Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Дубовий Юрій Володимирович. Приємно констатувати, що вінницькі лісівники ведуть лісове господарство на високому науковому рівні. Маю професійне право сказати, що це стосується всіх етапів лісогосподарського циклу: створення лісових культур, догляд за ними в перші п’ять років, проведення рубок догляду у молодняках, рубок головного користування. Це культура виробництва, відлагоджена багатьма роками система роботи. Компетентно заявляю: Вінниччина є і буде з лісами.
- Сьогодні ми створюємо ліс біля лісової ділянки, яку заліснили у березні 2019 року, - долучається до розмови перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Осадчук Ігор Степанович. - Маємо велике задоволення спостерігати за результатами своєї роботи: рівненькі рядочки, гарна приживлюваність, деревцята за два роки підросли більше ніж на один метр!
- Працівники нашого підприємства добре знають, - наголошує директор ДСЛЗП «Вінницялісозахист» Чудак Володимир Володимирович, - як нелегко виростити ліс, врятувати його, захистити від шкідників, хвороб. Тому посаджені сьогодні маленькі дерева будуть плекатися лісівничими руками 100 років, щоб стати Лісом!
Прес-служба Вінницького ОУЛМГ