24 Березня 2017

 

Юні лісівники цього відомого в Україні навчально-освітнього закладу досить серйозно зарекомендували себе в Україні й області. Вінницька школа – гімназія №6 має статус екошколи. Учнівське лісництво тут створено 3 роки тому, коли в міських школах ще не було жодного учнівського лісництва. Підопічні Олега Валерійовича Копилова, вчителя географії та педагога-організатора учнівського лісництва «Екодім», є постійними учасниками обласних зльотів учнівських лісництв і три роки поспіль виборюють там призові місця. Ліснича учнівського лісництва Юлія Завальнюк - переможниця обласного та Всеукраїнського форумів «Дотик природи», переможниця міської олімпіади з екології.

Різноманітні природоохоронні та екологічні акції для учнів школи вже стали доброю традицією. В урочистому відкритті акції взяли участь почесні гості - методист з природничих наук міського департаменту освіти Ірина Любчак, головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Євген Ільченко, лісничий Прибузького лісництва Микола Столярчук, прес-секретар Вінницького ОУЛМГ Станіслав Вовк. Вони розповіли дітям, наскільки важливо берегти природу, ліс та подякували учням за проведення такої корисної акції.

Вихованці учнівського лісництва «Екодім» в поезії та піснях закликали любити та берегти природу і ліс, підкреслили надзвичайну важливість ЛІСІВНИКА в житті держави. Доречно тут прозвучали слова професора Крилова: «У лісовода має бути розум математика, біолога та економіста, м′язи атлета, ноги швидкісного бігуна, руки хірурга, очі мисливця і художника, слух музиканта, серце сміливця».

В цей день відбулася урочиста посвята в юні лісівники учнів 6 класу школи – гімназії. Діти прийняли урочисту клятву вірно служити лісовій справі. Адже збереження лісу – дуже важлива місія для кожної людини. І починати її виконувати потрібно ще зі шкільної парти.

В школі працювала виставка «Екодім», на якій представлено всі надбання учнівського лісництва за три роки роботи. Учасники акції посадили на території школи більше десятка молодих дерев. Саджанці школі надало Прибузьке лісництво, базове лісництво «Екодому».

Чудовим продовженням акції став виїзд юних лісівників в лісовий розсадник ДП «Вінницький лісгосп», де діти заготовляли посадковий матеріал для створення лісових культур. А на лісовій ділянці Прибузького лісництва біля села Некрасове юні лісівники зустрілися з начальником обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолієм Омеляновичем Бондарем, який щиро подякував педагогам за співпрацю, юним друзям природи, лісу – за роботу, за активну участь в природоохоронних заходах. Кипіла робота в дитячих і дорослих руках: на лісовій ділянці створили культури дуба звичайного і горіха чорного.

Прес-служба ДП «Вінницький лісгосп»