13 Березня 2017

Моє дитинство тісно пов'язано з лісом. Адже мій батько Хмільовський Анатолій Володимирович – майстер лісу ДП «Могилів-Подільський лісгосп». Пам’ятаю себе малою дитиною: прокидаюся рано-вранці, виходжу на двір, а навколо – ліс! Казкова картина! Мені дуже це подобалось!

В 2011 році я навчалася у 7-му класі Зведенівської школи Шаргородського району. Саме тоді в школі започаткували учнівське лісництво. І я вирішила: поки навчаюся в школі, буду займатися лісовою справою в учнівському лісництві.

Коли оголосили про конкурс творів на тему "Людина і ліс", одразу вирішила взяти в ньому участь. Було дуже цікаво спробувати свої сили, передати на папері своє розуміння, бачення лісу, свої дитячі враження про ліс.

Вирішила писати про багатовіковий дуб, який росте в лісі, на "Олександрівській дачі". Кажуть, посадили це дерево ще за часів російської цариці Катерини II. Редагувати твір мені допомагала Ганна Миколаївна Собчук. Чесно кажучи, про перемогу навіть і не думала. Хоча надіялася, що твір якось відзначать, адже вийшов він у мене немаленький. Але щоб призове місце?! Це було несподіванкою! Дуже тоді зраділа!

З тих пір, як член учнівського лісництва, багато разів брала участь у різних конкурсах. Двічі їздила на Всеукраїнські зльоти учнівських лісництв, які проводилися в Івано-Франківську та Київській області.

Зараз живу у місті. Навчаюся у Вінницькому медуніверситеті. Ще більше розумію, як майбутній медик, роль лісу, природи в житті людини, залежність її здоров’я від біосистеми. Ще більше шани маю до лісу, лісівників, до природи! Ще більше розумію важку лісівничу роботу свого батька. Скажу відверто: мене Ліс виховав!

Ніколи в лісі не залишу сміття, й іншим не дозволяю це робити. А коли приїжджаю на вихідні додому, відпочиваю і тілом, і душею. Після гомінкого міста вдома так комфортно, тихо. Пташки співають, листя шелестить... Мені у лісі спокійно та затишно, бо ліс для мене - рідна домівка!

Діана Хмільовська, студентка 2-го курсу ВНМУ ім. М. Пирогова, переможниця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу на кращий твір "Людина і ліс" 2011 року