05 Березня 2019

Перші гектари майбутнього лісу уже заклали гайсинські, бершадські та тульчинські лісівники

Користуючись вдалими погодними умовами, лісівники Вінничиини уже розпочали один із найважливіших у лісокультурному циклі етап – відтворення лісу.  Лісгоспи здійснюють посадку, посів культур, викопують посадковий матеріал, а також активно продовжують підготовку до весняної лісокультурної кампанії 2019 року.
 
У Бершадському лісгоспі першими розпочали посадку майбутнього лісу в Ободівському лісництві (лісничий Білаш С.А.). В обході майстра лісу Чайки В.О. здійснили посів горіха чорного на ділянці площею 8,6 га. У Сумівському лісництві (в.о. лісничого Шевченко В.М.) в обході майстра лісу Майструка Д.В. завершили посадку лісових культур з головною породою дуб черещатий на площі 3 га. Бершадські лісівники провели підготовку грунту для проведення весняної лісокультурної кампанії на всій площі лісосік 2018 року. На даний час також проводиться робота з викопування посадкового матеріалу на базовому розсаднику Бершадського лісництва. Усього бершадські лісівники у цьому році запланували відновити 80 га лісових культур, з них 50 га буде відновлено посадкою сіянців, 30 га – посівом.  Основною породою традиційно буде дуб звичайний. 0,5 га відведено під культури горіха чорного.
 
Лісівники ДП «Гайсинський лісгосп» теж розпочали весняну посадку. В Ладижинському лісництві (лісничий Семененко Р.П.) створили 3,3 га культур дуба звичайного.  У Гайсинському лісництві (лісничий Латюк П.О.) розпочали посадку культур сосни звичайної (1,3 га). У Соболівському лісництві (лісничий Наказнюк П.К.) цю породу висадили на площі 1,1 га. Наразі здійснюється викопування садивного матеріалу в базовому лісорозсаднику. Уже викопано 42 тис. шт. сіянців дуба звичайного, 7 тисяч – модрини європейської, 12 тисяч – ялини звичайної, 6 тисяч – черешні, 20 тисяч – сосни звичайної.
Цього року гайсинські лісівники обіцяють відтворити 133 га лісів, для чого повністю проведена підготовка грунту. Також укомплектовано 46 ланок для виконання лісокультурної кампанії, проведено 10-годинні навчання серед 230 осіб, підготовлена техніка, увесь необхідний лісокультурний інвентар, спецодяг.
 
ДП «Тульчинське ЛМГ» на сьогодні уже здійснили посів на площі 10,5 га у Журавлівському лісництві (лісничий Юхименко О.П.), і висадили лісові культури на площі 10 га у Брацлавському лісництві (лісничий Дан М.М.) та Шпиківському лісництві (лісничий Михаськів В.М.). Викопали з тертиторії Кирнасівського розсадника посадкового матеріалу у кількості 180 тис. шт. Сіянці зараз зберігаються у снігових ямах і чекають сприятливих погодніх умов для посадки. Цього року тульчинські лісівники планують відтворити 111 га лісів (105 га на ділянках лісосік 2018 року у держлісфонді та 6 га захисних насаджень на новоприйнятих землях).
Нагадаємо, що під час весняної лісокультурної кампанії 2019 року лісівниками держпідприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства заплановано провести відтворення лісів на площі 1010 га.