13 Вересня 2017

Традиційними в практиці роботи обласного управління лісового та мисливського господарства стали виїзні засідання колегії. В липні така колегія проведена на базі ДП «Тульчинське ЛМГ», 12 вересня – на базі ДП «Дашівське ДЛМГ». Але це засідання колегії було особливим, не лише через те, що проводилося напередодні Дня працівника лісу.

Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства є піонером в Україні в питаннях створення лісівничих еколого-просвітницьких центрів. Такий вже вісім років діє разом з музеєм лісу в адмінприміщенні ВОУЛМГ на вул. Пирогова, 26. За неповних чотири роки (з листопада 2013 року) на держпідприємствах лісового господарства області вже створено таких 44 лісівничих еколого-просвітницьких центрів. Діє в області 45 учнівських лісництв, в яких нараховується 6000 членів.

Тепер же вінницькі лісівники пішли далі. Напередодні Дня працівника лісу в Дашівському досвідному лісомисливському господарстві відкрито лісівничий еколого-просвітницький комплекс! До нього входять сучасний стрілецький тир, обладнаний відповідно до останніх технічних вимог, навчальний лісовий клас, кімнати відпочинку, кав’ярня, магазин, рекреаційні зони з альтанками, місцями для відпочинку, харчування, проведення змістовного дозвілля, інформаційними стендами на лісову й мисливську тематику...

Будівництво комплексу зініціював Анатолій Омелянович Бондар. За півтора роки на рівному місці, дякуючи організаційному таланту директора підприємства, заслуженого лісівника України Валентина Васильовича Кавуненка, з’явилося сучасне приміщення цікавої архітектурної форми. Тут все фантастичне, казково незвичне: скульптури, допоміжні приміщення, ліплення, лісові сюжети, картини... Всі роботи проведено на найвищому естетичному рівні. Тут з гідністю можна приймати делегації європейського й світового рівня.

Такий диво-комплекс – яскраве свідчення креативності, нашої української господарності, уміння лісівників господарювати на українській землі, показуючи найвищі зразки роботи. Найрозвинутіша європейська країна гордилася би таким комплексом! Так що зроблено добротно, по-хазяйськи, з українським знаком якості.

А.О. Бондар щиро подякував на відкритті В.В.Кавуненку, трудовому колективу дашівських лісівників за плідну роботу на благо України. Директор підприємства в свою чергу підкреслив, що у створенні такого диво-комплексу немає нічого героїчного: лише півтора року цілодобової роботи. А особливого героїзму, терпіння, трудової щоденної наснаги потрібно для головної роботи лісівника: створення лісів майбутнього!

Вінницьке ОУЛМГ досить серйозно поглиблює роботу з громадськістю та засобами масової інформації, розвиває зелений туризм, облаштовує зони відпочинку, лісівничі еколого-просвітницькі центри, лісівничо-екологічні стежки, об’єкти, маршрути, дендропарки. І відкритий у Дашівському господарстві лісівничий еколого-просвітницький комплекс служитиме людям. Сердечна вдячність дашівським лісівникам за все, що вони роблять для рідної держави!

 

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ