25 Вересня 2017

Перша персональна виставка картин «Мальовниче Поділля» талановитого подільського лісівника й художника Олексія Олексійовича Микуліча відкрилася у Вінницькому музеї ім. М. Коцюбинського. Ця виставка – плід двох життів: його власного та життя батька. Ще змалечку, допомагаючи татові у ґрунтуванні полотен, Олексій Микуліч вперше відчув зв’язок із магією фарб. Часто просто стояв у дальньому кутку кімнати, щоб не заважати, і спостерігав, як тато малює. Кожен рух по полотну відкладався у підсвідомості. Але тоді малому Олексієві здавалося, що це все надто складно для нього.

Як і батько, що присвятив життя лісу, Олексій Олексійович вивчився лісівничій справі. Деякий час працював у Ситківецькому лісництві Гайсинського лісгоспу майстром, потім у Соболівському лісництві помічником лісничого. Згодом став головним інженером Вінницького держлісгоспу і пропрацював на цій посаді 10 років. Після виходу на заслужений відпочинок продовжив роботу у лісовому господарстві на посаді майстра лісозаготівель ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко).

 

До сорока років Олексій Микуліч майже не малював. Робота, сім’я, виховання трьох синів заповнювали весь життєвий простір. Але поклик крові ставав усе сильнішим. До художнього мистецтва підштовхнула і робота: все життя працюючи у лісі, художник вбирав у себе багатогранну красу довколишніх краєвидів і нею хотілося поділитись з усіма. Так одне за одним почали народжуватися полотна, на яких оживали подільські діброви. Дивлячись на ці роботи, важко сказати, що в Олексія Микуліча немає художньої освіти, а він є митцем – самоучкою. В доробку Олексія Микуліча близько ста картин, на виставці представлено лише 27 з них.

Також на виставці «Мальовниче Поділля» представлені роботи давнього друга Олексія Микуліча, майстра випалювання по дереву Юрія Березіна. Техніка виготовлення робіт майстра майже забута в наш час. Він використовує лише деревину висушеної липи та паяльник. На іконах з лицьової сторони зображено лики святих, а на тильній – монастирі, в яких вони були освячені.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ