16 Листопада 2021
Співпраця лісівників Вінниччини з педагогічними та учнівськими колективами є постійною і плідною. На базі держлісгоспів діє 50 учнівських лісництв, членами яких є майже 7 тисяч учнів. Вихованці учнівських лісництв, педагогічні та учнівські колективи активно долучилися до акції «Створюємо ліси разом» на виконання програми Президента України «Зелена країна».
Юні лісівники та школярі долучилися до озеленення територій шкіл, посадки лісу, роботи у лісорозсадниках, заготівлі лісового насіння, роблять чимало інших корисних справ. Крім цього, школярі поглиблюють знання про природу та ліс під час уроків, екскурсій, зустрічей з лісівниками.
ДП «Вінницький лісгосп» (директор Попельнюк В.В., головний лісничий Ільченко Є.В) опікується 7 учнівськими лісництвами. Особливо активно долучилися до акції вихованці учнівських лісництв міських щкіл обласного центру: «Екодім» (школа №6),  «Дивосвіт» (№12), «Еколенд» (№4). Різнопланова підтримка Віктора Васильовича Попельнюка, Ільченка Євгена Віталійовича, професійні поради лісничих, інших працівників підприємства та педагогів допомагають вихованцям шкіл глибше пізнавати таємниці природи та лісу.
На базі Вінницького лісництва (лісничий Оліх В.А.) ДП «Вінницький лісгосп» в день старту всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом» 1 жовтня утворено учнівське лісництво «Еколенд». Ініціаторами його створення виступили директор школи Загородня Галина Володимирівна та учитель біології Любчак Ірина Олександрівна.
А цими днями урочисту посвяту у юні лісівники пройшли учні 5-Г класу (класний керівник Білозор Віта Іванівна). П’ятикласники мають гарні знання про природу рідного краю, рослинний і тваринний світ Поділля, роль лісу в житті людини. Вони побували на уроці природи у лісівничому еколого-просвітницькому центрі, який діє при Вінницькому ОУЛМГ. І тепер виявили бажання влитися у дружню шкільну родину учнівського лісництва «Еколенд».