24 Травня 2017

Лісівники ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко) активно проводять догляд за лісовими культурами.

- 90% догляду є механізованим, - розповідає інженер з лісових культур ДП «Вінницький лісгосп» Сергій Луценко. – Лише на створених у цьому році культурах необхідно, відповідно до технологічних вимог, провести 4-5 доглядів. А ще ж є посадки минулого, позаминулого років, де за сезон треба провести по 3-2 догляди. Так що об’єми робіт чималі.

На сьогодні відповідні роботи вже виконано на площі 405 га, на 390 га проведено механізований догляд. Усією необхідною технікою для виконання цих робіт лісництва забезпечені у повній мірі. З наступного місяця лісівники працюватимуть за схемою: 60% - механізований догляд, 40% - ручний.

Найбільші об’єми робіт по догляду за лісовими культурами на землях держлісфонду виконали у Тиврівському лісництві (лісничий М.А. Рошак) - 75 га, Медвідському (О.В. Гедз) – 65 га, Вінницькому (С.В. Антонюк) – 40 га, Чорноліському(О.М. Кулик) – 35га.

По 30 га доглянутих культур мають у Шендерівському, Калинівському та Іванівському лісництвах (Ю.В. Чернюк, Л.Б. Федчишен, В.В. Тетієвський).

Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту основних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід. 

Своєчасний догляд за лісовими культурами – обов’язкова вимога у роботі лісівника. Адже від цього залежить приживлюваність і ріст лісових культур.  Знищення бур'янів та трави знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.

Прес-служба ДП «Вінницький лісгосп»