23 Жовтня 2017

Крокуючи в ногу з часом, лісівники Вінниччини вивчають передові технології вирощування лісів. Делегація у складі головного лісничого ДП «Вінницький лісгосп» Євгена Ільченка, інженера лісових культур держпідприємства Сергія Луценка і лісничого Калинівського лісництва Леоніда Федчишина вивчала досвід роботи лісівників Тернопільщини.

Вінницькі лісівники відвідали Скала-Подільське лісництво ДП «Чортківський лісгосп» (директор Василь Фреяк, головний лісничий Роман Попіль, лісничий Володимир Гайовський), ознайомилися із методиками вирощування посадкового матеріалу з закритою кореневою системою. Вінницькій делегації продемонстрували навіс притінення для вирощування посадкового матеріалу листяних і хвойних порід із закритою кореневою системою. Він повністю автоматизований – від поливу до притінення. Навіс реагує на активність сонця і при підвищенні температури автоматично закривається. Площа навісу дозволяє вирощувати тут до 180 тисяч сіянців лісових порід.

Працівники ДП «Вінницький лісгосп» також оглянули установку для флотації   жолудів. Вона призначена для відсортовування здорових жолудів  від пошкоджених шляхом занурення насіння у воду. Також ознайомилися з установкою для термотерапії жолудів шляхом витримки їх у воді при температурі 39-41 градус протягом 2,5 години. Після проведення термотерапії та протравлювання значно підвищується схожість обробленого насіння.

У Колиндянському лісництві (лісничий В.Чегус) вінницькі лісівники оглянули теплично-парникове та насінницьке господарство, шкілку декоративного садивного матеріалу, сучасну полікарбонатну теплицю на алюмінієвій основі, критий літній майданчик для дорощування й реалізації продукції та автоматизовані системи зрошення саджанців. Також тернопільські колеги показали свій інтенсивний сад плодових дерев площею 0,8 га з автоматизованим поливом,  з використанням передових технологій.

Обговорено ряд питань, які цікавили обидві сторони. Тернопільським колегам Євген Ільченко розповів, що ДП «Вінницький держлісгосп» залучає значні ресурси для вирощування якісного посадкового матеріалу. Лише в цьому роціу Михайлівському лісництві (лісничий Василь Орлик). В обох теплицях встановлено сучасні автоматизовані системи поливу. Щорічно держлісгосп заготовляє 17-18 тонн лісового насіння, вирощує 1,2 – 1,5 млн. шт. стандартного посадкового матеріалу.

Таким чином ДП «Вінницький лісгосп» вдало демонструє, як без будь-якої підтримки з боку держави, за успішного менеджменту директора В.В. Попельнюка та головних спеціалістів заробляються необхідні фінанси, частина яких спрямовується на модернізацію виробництва, освоєння нових методів вирощування якісного садивного матеріалу.