26 Квітня 2023

З нагоди дня довкілля лісівники філії «Вінницьке лісове господарство» ДП «Ліси України» організували прибирання у лісівничо-екологічному просвітницькому пункті «Лісопарк», що у кварталі 82 Вінницького лісництва.

Дружня компанія працівників державної лісової охорони, муніципальної варти Вінницької міськради та студентів Донецького національного університету ім. Стуса працювали кілька годин і як результат – 100 мішків сміття.

Заклики лісівників про прибирання цієї відпочинкової зони завжди знаходять підтримку у вінничан. Захисники лісу започаткували благодійний проект «Чистий Лісопарк». На деревах лісопаркової зони прикріплено оголошення «Прибери сміття навкруги» та рукавички і мішки для сміття.

Лісопарк – найулюбленіше місце відпочинку для вінничан. Адже ця частина лісу безпосередньо межує з міськими вулицями Вінниці.

Тут завдяки спільній ініціативі мера Вінниці Сергія Моргунова та ДП «Вінницький лісгосп» у 2017 році створено лісівничо-екологічний просвітницький пункт «Лісопарк». Локація має сучасний дитячий та спортивний майданчики, алею, що простягнулася від Хмельницького шосе до майданчиків та поділена на пішохідну зону і доріжку для велосипедистів, має сучасне освітлення, wi-fi, облаштована камерами відеоспостереження.

Лісівники облаштували зони відпочинку, розвішали на деревах шпаківні, встановили альтанки та лавочки для відпочинку, змонтували цікаві інформаційні стенди з корисною інформацією про ліс, основні види тварин та птахів Вінниччини, правила поведінки в лісі тощо.

- Це сучасна зона відпочинку для батьків з дітьми, літніх людей та гостей міста. Ми отримуємо подяки вінничан про це улюблене для них місце відпочинку. Шкода, що деякі вінничани по-варварськи ставляться до природи. Проте радує, що частина громадян прагне змінити цю ситуацію, навчає власним прикладом інших берегти природу, - відзначив один із учасників акції, головний лісничий філії «Вінницьке лісове господарство» Євген Ільченко.

Лісівники ще раз просять усіх вінничан «Долучайтеся! Будьте небайдужими! Будьте свідомими!»