Щороку лісівники Вінниччини проводять облік диких тварин у мисливських угіддях області. Традиційно здіснюють це наприкінці зими. Облікували лісових мешканців і цього року. Тож які тварини проживають у дикій природі Поділля?
У 2022 році встановлена наступна чисельність диких тварин у мисливських угіддях держлісгоспів Вінницького ОУЛМГ. Зафіксовано 110 зубрів європейських, 87 голів оленя благородного, 295 – оленя плямистого, козуля проживає у кількості 4564 голів, лань європейська – 112 голів, муфлон - 51 голова. Нарахували цього року 845 голів кабана, 5843 - зайців-русаків, 817 - куниці лісової, 49 - куниці кам’яної, 480 - тхора чорного, 865 - борсуків, 147 видр, 444 білок, 67 котів лісових. Цього року зафіксували 25 вовків, продовжує зростати кількість лисів - 344 голів. І це невтішний факт, адже лис є переносником сказу для диких та свійських тварин.
З пернатої дичини у водно-болотних та лісових угіддях обліковують такі види: куріпка сіра (248 голів), слуква (382), баранець звичайний, бекас (1131), припутень (2447), горлиця звичайна (2087), фазан звичайний (824), перепілка (3386), крижень (3483), чирянка мала (1206), чирянка велика (763), лебідь (345), лиска (2413), курочка водяна (1569), норець (1824).
У порівнянні з минулим роком в області збільшилась кількість кабана, козулі, деяких червонокнижних видів. Наприклад, зубрів стало більше на 3 особини, розширюється ареал проживання та збільшується кількість кота лісового, більш ніж удвічі.
Лісівники Вінниччини займаються напіввільним розведенням мисливських видів тварин (кабан, лань, муфлон) у вольєрному господарстві з метою збільшення кількості та випуску тварин у природне середовище. Ланей розводять та випускають у лісові угіддя дашівські та гайсинські лісівники. Подібним чином здійснюють розведення у спеціально облаштованих фазанаріях та випуск в угіддя фазана звичайного в Тульчинському ЛМГ, Гайсинському та Іллінецькому лісгоспах.
А ще, хоч і на сьогодні за календарем весна, у зв’язку з погодними умовами (низький температурний режим, наявність снігового покриву, промерзлість ґрунту) та відсутністю зеленого рослинного корму лісівники Вінниччини продовжують здійснювати підгодівлю диких тварин, розповідає завідувач сектором мисливського господарства Вінницького ОУЛМГ Василь Мельник. Лісівники продовжують виконувати одне із чільних завдань, турбуватися про лісових мешканців, не зважаючи ні на активну підготовку до весняного садіння лісу, ні на війну в країні. Адже перемога – за нами, і невдовзі мирне життя знову завирує в Україні. А нашій вільній, квітучій, багатій Батьківщині та українцям потрібен здоровий повноцінний ліс, з його рослинністю, птаством та звірами.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ