27 Груденя 2017

26 грудня 2017 року відбулося засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, на якому проаналізовано результати проведеного аудиторською групою Держлісагентства планового аудиту оцінки діяльності державних лісогосподарських підприємств управління, розглянуто питання роботи зі ЗМІ та громадськістю, затверджено план засідання колегії ВОУЛМГ на 2018 рік.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О., відкриваючи засідання колегії, наголосив, що виконуючи першочергове завдання - створення лісів, лісівники мають працювати максимально прозоро, відкрито. В роботі лісівників Вінниччини таємниць немає, а люди хочуть знати істинний стан справ в лісах. Лісогосподарська діяльність специфічна, тому необхідно постійно роз’яснювати кожен лісівничий крок. Аудиторська група Держлісагентства провела плановий аудит діяльності державних лісогосподарських підприємств області і засвідчила високий рівень бухгалтерського обліку, ведення лісогосподарської діяльності держлісгоспами Вінниччини. Адже лише за роки Незалежності на Вінниччині створено і відтворено 35979 га лісів! Лісистість нашої області за цей час виросла з 12,5% до 13,8%! З 1953 року в області створено 158319 га лісів: відтворено 99916 га і створено 58403 га нових лісів! У 2017 році держлісгоспи області створили 1140 га (113% ) лісових культур на землях держлісфонду і 301 га нових захисних насаджень. Природне поновлення склало 54 га. Таким чином відтворено 1495 га лісів.

В цих умовах надзвичайно важливою є співпраця лісівників Вінниччини і органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування області в питаннях заліснення Саме плідна співпраця з органами місцевого самоврядування й державної виконавчої влади дала змогу отримати 300 га земель для створення у 2017 році захисних насаджень. Трудові колективи держпідприємств лісового господарства Вінниччини готові виконати максимальні обсяги посадки лісу, працювати прозоро.

На держпідприємствах лісового господарства області панує дисципліна, висока відповідальність за доручену справу. Жителі області про це повинні знати, довіряти лісівникам, розуміючи специфіку лісівничої справи. Саме така співпраця й взаєморозуміння дадуть можливість створювати високоякісні ліси в умовах суттєвої зміни клімату. Адже кліматичні зміни відчули не лише люди, а й ліси: масово всихає ялина, починають хворіти дуб, граб, ясен. Тому нас чекає нелегка робота по створенню нових лісів, в які потрібно вводити, наприклад, береку, горіх чорний, як витривалі до високих температур. Роль професіонала-лісівника, озброєного сучасними знаннями, в цих умовах є особливо важливою. Адже йдеться про збереження цілісної біосистеми, життя й здоров’я людей!

З основними доповідями з першого питання порядку денного виступили перший заступник начальника ВОУЛМГ Діденко В.І., заступник начальника Котенко В.Г., головний спеціаліст управління Крещенецький С.І., звітували директори ДП «Бершадський лісгосп», «Вінницький лісгосп» Краснєєв М.В., Попельнюк В.В.

Бондар А.О. підкреслив, що 2017 рік яскраво продемонстрував готовність й уміння лісівників ефективно господарювати. Підприємства отримали значно більші надходження від реалізації та переробки деревини, ведення мисливського господарства, побічного користування, реалізації декоративних вічнозелених рослин, проводять технічне переозброєння виробництва, створюють музеї лісу, лісівничі еколого-просвітницькі центри, лісівничо-екологічні просвітницькі пункти, організували на базі держпідприємств лісового господарства роботу 44 учнівських лісництв. Держпідприємства лісового господарства області збільшили виробництво продукції, обсяг реалізації якої за 11 місяців склав 563 млн. грн. 187 тис. грн. (122% до відповідного періоду 2016 року). А це все дало змогу держпідприємствам лісового господарства сплатити до Зведеного бюджету 185,1 млн. грн., в т. ч. до державного – 137,2 млн. грн., перерахувати 46,1 млн. грн. єдиного соціального внеску для забезпечення пенсіонерів пенсіями.

Прес-секретар обласного управління лісового та мисливського господарства Вовк С.Т. проінформував колегію з питань забезпечення прозорості та відкритості в діяльності Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства за 2017 рік.

На засіданні колегії ВОУЛМГ в грудні 2016 року затверджено заходи з поліпшення роботи з громадськістю та ЗМІ. Видано наказ №6 по ВОУЛМГ від 25.01.2017 р. «Щодо забезпечення прозорості та відкритості в діяльності Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства» Інформація ДЛГ про їх виконання розглядається на колегіях ВОУЛМГ щоквартально. Проведено щорічну Всеукраїнську акцію “Майбутнє лісу - в твоїх руках”. Зокрема в рамках акції: єдиний день посадки лісу, в якому взяли участь більше 3500 учнів, студентів, представників влади, ЗМІ, працівників лісового господарства;

конкурс на кращий твір та кращий малюнок на тему “Людина та ліс”, в якому взяли участь 1658 учнів. Виготовлено й розміщено 160 біг-бордів на різні лісогосподарські теми. Налагоджено співпрацю з 33 районними та міськими, 4 обласними,7 центральними газетами та журналами, громадським телебаченням України, каналами "1+1", «ISTV», «Україна», трьома обласними телекомпаніями, районним радіомовленням області, каналом “Радіо Хвиля FM”. Розміщено в центральних, обласних, районних газетах, на ТБ, радіо, у мережі інтернет 5370 повідомлень, матеріалів про роботу лісівників.

У ДЛГ діють ВЕБ-сторінки. Введено в штатний розпис посади прес-секретарів. Функціонує у Фейсбуці сторінка обласного управління лісового та мисливського господарства.

Функціонує 44 учнівських лісництва, в яких нараховується 6280 членів. Учнівське лісництво Гайсинської ЗОШ №4 є переможцем Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв (перше місце).

Облаштовано 38 лісівничих еколого-просвітницьких центрів, 1 лісівничий еколого-просвітницький комплекс «Лісовичок» у ДП «Дашівське ДЛМГ», 9 паспортів держлісгоспів, 39 паспортів лісництв. В 11 держлісгоспах нараховується 48 облаштованих лісівничо-екологічних просвітницьких пунктів. Діє музей лісу у ВОУЛМГ, який щомісячно відвідує 600-700 чоловік. Видається тиражем 4000 шт. щомісячна газета “Лісове господарство Вінниччини”. Проведено обласні конкурси вальників лісу, на кращого лісничого, краще учнівське лісництво. Громадська рада при ВОУЛМГ провела 4 засідання. Головні спеціалісти ДЛГ, лісничі регулярно виступають на сесіях місцевих рад з питань ведення лісового господарства.

Перед лісівниками Вінниччини начальник обласного управління лісового та мисливського господарства поставив чіткі завдання: всебічна підтримка працюючих, постійне підвищення середньомісячної зарплати, активна підготовка до проведення весняної лісокультурної кампанії, організація ефективної роботи рейдових бригад по охороні й захисту лісу, новорічних ялинок, збільшення реалізації деревної та іншої продукції для отримання максимальних надходжень, організація високоефективного деревопереробного виробництва, постійне інформування населення, ЗМІ про роботу лісівників...

На засіданні колегії ВОУЛМГ намічено ряд заходів щодо виконання планових завдань на перший квартал 2018 р., співпраці з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування в питаннях виділення земель під заліснення, дотримання іншими лісокористувачами області Лісового кодексу, підготовки до Всеукраїнської акції "Майбутнє лісу – в твоїх руках".

Перед директорами держпідприємств поставлено завдання: протягом січня – березня 2018 року організувати виступи на сесіях органів місцевого самоврядування головних спеціалістів держлісгоспів з питань лісогосподарської діяльності, залучення коштів місцевих бюджетів для створення нових лісів. Намічено також ряд заходів по підготовці до 100-річчя утворення Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, яке відзначатиметься 14 лютого 2019 року.

 

 

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ