28 Лютого 2019

На цій площі висадять приблизно 6 мільйонів майбутніх дерев дуба звичайного та інших цінних лісових порід

Під час весняної лісокультурної кампанії 2019 року лісівниками держпідприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства заплановано провести відтворення лісів на площі 1010 га, з них лісовідновлення планується здійснити на землях державного лісового фонду на площі 940 га, лісорозведення – на площі 39 га, виконати заходи із сприяння природному поновленню на площі 31 га. Також працівники лісгоспів планують провести роботи з благоустрою та озеленення територій лісництв.
Головною породою при створенні лісових культур залишається традиційний для подільських дібров дуб звичайний – 85 % від загальної кількості. Також створюватимуть лісові культури за участю горіха чорного, модрини європейської, дугласії, береки лікарської. Усього планується використати близько 6 мільйонів садженців та сіянців.
Наразі лісгоспами ведеться активна робота із підготовки техніки, інвентарю. Працівники, залучені до лісокультурної кампанії, проходять відповідні навчання. Підприємствами закуплені для весняної лісокультурної кампанії вологонакопичувачі. Їх використовують для високої приживлюваності та забезпечення енергії росту садивного матеріалу. На лісокультурних ділянках восени 2018 року проведена відповідна підготовка ґрунту. Цей важливий агротехнічний захід позитивно впливає на стан майбутніх лісових культур.
- На кожну ділянку, заплановану під заліснення, складається проект лісових культур, де вказується головна порода, тип лісорослинних умов, спосіб посадки, кількість садивного матеріалу, складається схема змішування культур задля підвищення стійкості насаджень до несприятливих умов та шкідників, - розповідає начальник відділу відділу лісового господарства, лісорозведення та лісовідновлення ВОУЛМГ Ігор Мельник.
Для створення нових лісів у 2018 році теплично-парниковими господарствами лісгоспів ВОУЛМГ вирощено посадковий матеріал у кількості 10,6 млн. шт. сіянців та саджанців, заготовлено 156 тонн лісового насіння. Вирощують садивний матеріал із закритою кореневою системою ДП «Вінницький лісгосп» (250 тис. шт. вирощено у 2018 році) та ДП «Іллінецький лісгосп» (більше 80 тис. шт.). Усі підприємства повністю забезпечені власним посівним та посадковим матеріалом. А також мають для реалізації якісний садивний матеріал сосни звичайної, ялини, груші, дуба червоного та інших порід. Для реалізації широкий асортимент декоративного садивного матеріалу пропонують Бершадський, Гайсинський, Вінницький лісгоспи та Тульчинське ЛМГ.
Нагадуємо, що 21 березня, у Міжнародний день лісів, стартує щорічна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Традиційно протягом березня та квітня у посадці молодого лісу беруть участь близько 4 тисяч працівників лісового господарства Вінниччини та члени учнівських лісництв, студентська молодь, представники громадських організацій, державних підприємств, установ та представники влади.
Лісівники Вінниччини запрошують усіх охочих внести свою частинку праці у нелегку місію створення Лісів Майбутнього!