07 Травня 2019

Завершився один із головних етапів лісокультурного циклу – відновлення лісів на місцях минулорічних суцільних зрубів. Під час весняної лісокультурної кампанії лісівниками держпідприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства проведено відтворення лісів на площі 1076 га: це лісовідновлення 1006 га, лісорозведення 39 га. Також виконали заходи із сприяння природному поновленню на площі 31 га. Провели доповнення лісових культур на землях держлісфонду та в нових лісах на площі 261 га.

Найбільшу площу цього року заліснили Іллінецький лісгосп (133 га), Могилів-Подільський лісгосп (132 га) та Гайсинський лісгосп (129 га). А тульчинські лісівники у  цьому році перевиконали плани лісокультурної кампанії, виконавши 118 % робіт.
ДП «Чечельницький лісгосп», долаючи усі труднощі процедури передачі малопродуктивних деградованих земель під заліснення, у цьому році створив 15 га нових лісів на прийнятих землях.
Загалом під час весняної лісокультурної кампанії було висаджено приблизно 6 мільйонів майбутніх дерев способом посіву, посадкою садивного матеріалу, у тому числі із закритою кореневою системою. Якщо порахувати кількість нових дерев у розрахунку на населення Вінниччини (1,6 млн осіб станом на 2018 рік), то лісівники подарували кожному подолянину майже по 4 нових майбутніх дерева! Адже, як завжди наголошує начальник Вінницького ОУЛМГ А.О. Бондар, для людини ліс у першу чергу виконує екологічну функцію.
Проте завдання сучасного лісівника – не просто посадити ліс, який вироблятиме кисень, а створити високопродуктивні лісові насадження, враховуючи вимоги часу, економіки  і природніх змін. Тому лісівники Вінниччини успішно використовують передові технології лісовідновлення та формування біологічно стійких насаджень, вводять у склад лісових культур цінні породи.
Звісно, головною породою при створені лісових культур залишається традиційний для подільських дібров дуб звичайний – цього року висадили на площі 872 га, що становить майже 87 % від загальної кількості. Також створювались лісові культури з головною породою горіха чорного (38 га), сосни звичайної (29 га), дуба червоного (29 га), модрини європейської (22 га), дугласії (9 га), вільхи чорної (7 га).
Щороку у рамках проведення Всеукраїнської акції "Майбутнє лісу – в твоїх руках" протягом березня та квітня у посадці молодого лісу беруть участь усі бажаючі. Цього року у спільних заходах зі створення лісів взяли участь більше 5000 представників влади, громадських організацій, журналістів, членів учнівських лісництв, студентів. Разом створено 156 га лісів, проведено 200 лісівничо-просвітницьких заходів.
На часі у лісівників – проведення ручних та механізованих доглядів за молодими культурами, заходів захисту лісу від шкідників та хвороб, заходи догляду за лісом (освітлення, прочищення, проріджування, прохідні рубки), робота у теплично-парниковому господарстві для забезпечення достатньої кількості садивного матеріалу на наступну лісокультурну кампанію та для реалізації.