24 Квітня 2017

Ось-ось розпочнеться сезон виїздів на природу, масових пікніків. Кожен по-своєму проводить дозвілля на природі. Та не забуваймо, що в лісах та водоймах живе велика кількість диких тварин та птахів. І до середини червня у них - шлюбний період.
Традиційно з 1 квітня до 15 червня на період масового розмноження диких тварин в лісах України оголошується сезон тиші. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» у цей час в лісах забороняється проведення робіт та заходів, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою (стрільба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, гучних змагань, використання моторних маломірних суден).
Безпосередньо у лісі  під час сезону тиші лісівники шумних робіт не проводять. Зараз важливо не заважати диким тваринам. Перебування людей тут має бути максимально обмеженим. Тим самим ми допомагаємо збільшувати популяцію звірів та пернатих.
Звертаємо увагу на необхідність неухильного виконання вимог ч.5 ст.39 ЗУ «Про тваринний світ» підприємствами, установами і громадянами при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу.
Зрозуміло, не слід відмовлятися від традиційного відпочинку на природі. Але необхідно з розумінням ставитися до природи, враховувати особливості співіснування людей та мешканців лісу. Старайтеся контролювати свої дії під час відпочинку. Турбуйтесь про чистоту і спокій навколишнього середовища.

прес-служба ДП «Вінницький лісгосп».