Лісівники ДП «Вінницький лісгосп» обмінюються цінним досвідом
Традиційними й корисними у практиці роботи ДП «Вінницький лісгосп» стали спільні виїзні семінари, на яких вирішуються актуальні питання ведення лісового господарства. Лісівники обмінюються цінним досвідом. Не порушували традицію і цього разу, провівши дводенний виїзний семінар на тему «Проведення рубок формування та оздоровлення лісів».
Перед початком семінару директор ДП «Вінницький лісгосп» В.В. Попельнюк провів виробничо-технічну нараду, ознайомивши працівників підприємства з рішеннями колегії Вінницького ОУЛМГ від 30 травня. На засіданні колегії обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О. проаналізував результати проведеного комплексу весняних лісокультурних робіт, акцентував увагу на економічному аналізі лісогосподарської діяльності підприємств лісового господарства області і наголосив, що лісівники області мають забезпечити високоефективне господарювання, заробити кошти і вкласти їх у створення державних лісів. Лісівники Вінниччини, зокрема й ДП «Вінницький лісгосп», мають багатий досвід вирощування високоякісних лісів і матимуть в червні можливість продемонструвати цей досвід учасникам виїзного засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України.
Семінар проводився під керівництвом головного лісничого ДП «Вінницький лісгосп» Євгена Ільченка. Першого дня працювали на базі Вороновицького та Шендерівського лісництв, другого дня - у Калинівському лісництві. Участь у семінарі взяли працівники державної лісової охорони восьми лісництв Вінницького лісгоспу (лісничі, помічники лісничих, майстри лісу), працівники спеціалізованої бригади з відведення лісосік.
Головний лісничий акцентував увагу лісівників на значній ролі рубок формування та оздоровлення лісів у поліпшенні якості і породного складу насаджень, збереженні і посиленні екологічних та естетичних властивостей лісу, підвищенні стійкості та продуктивності насаджень. Учасники семінару зосередили свою увагу на технологічних картах догляду в молодняках (освітлення та прочищення), з міжряддями 3 та 4 метри.
У ході семінару лісівники оглянули ділянки, на яких в цьому році заплановано проведення рубок догляду, а також ділянки, де минулого року проведено прочищення, прохідні рубки, освітлення. Головний лісничий Є.В.Ільченко підкреслив важливість вчасного проведення рубок догляду для дотримання балансу порід на площі.
Крім аналізу практичної роботи учасники семінару проаналізували нормативні документи, які діють у сфері лісового господарства України (у частині питань рубок догляду за лісом).
Лісівники однозначно підтерджують, що такі семінари вкрай необхідні, адже обмін досвідом, практичними напрацюваннями колег – річ безцінна!