10 Травня 2019

Лідерами трудового суперництва між державними лісогосподарськими підприємствами Вінницького ОУЛМГ за результатами діяльності у першому кварталі цього року стали ДП «Дашівське досвідне лісомисливське господарство» - 1 місце,(директор Кавуненко В.В., головний лісничий Криса В.Д.), ДП «Бершадський лісгосп» - 2 місце, (Краснєєв М.В., Сташенко В.А.), ДП «Вінницький лісгосп» - 3 місце (Попельнюк В.В., Ільченко В.В.).

При визначенні кращих держпідприємств у трудовому суперництві до уваги береться стан лісового господарства та лісових культур (об’єми заготовленого насіння, вирощеного посадкового матеріалу, успішність весняної лісокультурної кампанії, відсоток приживлюваності культур і т. д.), рівень охорони та захисту лісів (ефективність роботи рейдових бригад), стан мисливського господарства, лісозаготівельна та деревопереробна діяльність, рівень механізації при створенні та догляді за лісовими культурами. Враховується і критерій зростання обсягів реалізованої продукції, продуктивність праці, стан розрахунків підприємства по податках та обов’язкових платежах, стан оплати праці.
Варто зазначити,  що лідери трудового суперництва спромоглися досягнути взірцевих показників у роботі своїх лісогосподарських підприємств як у сферах лісорозведення, лісовідновлення, так і успішного ведення мисливського господарства, деревопереробної діяльності.
Лісівники області  ефективно використовують всі лісові ресурси для отримання максимальних фінансових надходжень, оскільки держава на ведення лісового господарства коштів не виділяє. У 1 кварталі 2019 року ДП «Вінницький лісгосп» отримав від реалізації лісопродукції, деревообробки, від ведення мисливського господарства та реалізації іншої продукції 22,8 млн. грн., ДП «Бершадський лісгосп» - 17,2 млн. грн., ДП «Дашівське ДЛМГ» - 5,4 млн. грн. Із цієї суми від ведення мисливського господарства Дашівське ДЛМГ отримало 357 тис. грн., що є найкращим показником серед інших у структурі Вінницького ОУЛМГ. Отримані кошти лісгоспи спрямовують на охорону, відтворення лісів, закупівлю відповідної техніки та обладнання для здійснення лісокультурних заходів.
У ДП «Вінницький лісгосп» на ведення лісового та мисливського господарства за три місяці поточного року було спрямовано більше 22 млн. грн., в ДП «Бершадський лісгосп» - понад 16 млн. грн.
У період весняної лісокультурної кампанії 2019 р. ДП «Вінницький лісгосп» створив 119 га лісових культур на площі держлісфонду (108 % до запланованого), ДП «Бершадський лісгосп» - 91 га лісових культур на землях держлісфонду 114 %), ДП «Дашівське ДЛМГ» - 25 га в ДЛФ (104 %) та 5 га нових лісів.
Підприємства постійно удосконалюють власні теплично-парникові господарства, створюють базу для вирощування декоративного посадкового матеріалу, розивають мисливське господарство, охороняючи та збільшуючи видову фауну мисливських угідь, забезпечують ведення полювання за сучасними цивилізованими нормами, а також створюють сучасні умови праці для працівників та забезпечуть безпеку на виробництві.