П’ятий рівень пожежної небезпеки: лісівники та рятувальники Вінниччини відпрацювали навички взаємодії при гасінні лісових пожеж
Навчання відбулися 11 травня на території Іванівського лісництва ДП «Вінницький лісгосп». Мета - відпрацювання взаємодії рятувальників і лісівників при гасінні лісових пожеж. Учасниками спільних тренувань стали заступник начальника та головний спеціаліст відділу лісового господарства, лісорозведення, лісовідновлення, охорони і захисту лісу обласного управління лісового та мисливського господарства Іван Попадюк, Віталій Максюта, головний лісничий та інженер з охорони захисту лісу ДП «Вінницький лісгосп» Євгеній Ільченко,Валерій Лавренюк, лісничі Іванівського і Чорноліського лісництв Вацлав Тетієвський, Олександр Кулик та інші працівники державної лісової охорони Іванівського, Чорноліського, Калинівського, Медвідського лісництв.
Від рятувальників взяли участь у тренуваннях начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Вінницькій області, полковник служби цивільного захисту Руслан Новак, начальник чергової зміни оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Вінницькій області підполковник Андрій Цебрик, начальник 19-ї ДПРЧ м. Калинівка Денис Кочмарчик, працівники чергового караулу 19-ї ДПРЧ м. Калинівка.
При гасінні чотирьох умовних осередків займання лісу продемонстровано успішне застосування спеціальної пожежної техніки, різноманітного протипожежного інвентаря, автомашин та тракторів, пристосованих для гасіння пожеж, мотопомпи для перекачування води. Працівники лісової охорони продемонстрували свою підготовку до гасіння можливої лісової пожежі і без задіяння рятувальників. Коли осередок загорання невеликий, то для його ліквідації можуть підійти і первинні засоби – сокири, мітли, хлопавки, відра, ранцеві обприскувачі. Є в кожному лісгоспі і техніка, пристосована для гасіння лісових пожеж. Це пожежні модулі, причепні модулі, грунтообробна техніка - ПЛ (плуг лісовий), КЛБ.
Але в разі лісової пожежі великих масштабів, звісно, задіюють сили рятувальників, тому на навчаннях було продемонстворвано чітку взаємодію працівників лісової охорони та бійців загону ДСНС.
- На сьогоднішній день в Україні переважає надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки. Тому проведені тренування як ніколи актуальні, вони в черговий раз стали підтвердженням тісної співпраці між силами лісівників та рятувальників, - зазначив Іван Попадюк. - Так, лісове господарство має пожежні модулі, грунтообробну техніку для ліквідації загоряння, але з великими пожежами ми зможемо справитися тільки спільно із підрозділами ДСНС. І ще дуже важливо при сьогоднішній ситуації розуміти, що якщо йдеться про гасіння пожежі, то у нас немає лісів «Агролісу» чи лісів держлісгоспу. Це – державний ліс. І якщо виникла пожежа, слід якомога активніше виявити згуртованість, зібратися, погасити, незважаючи на те, хто користувач!
До того ж, актуальність спільного заходу обумовило і місце розташування тренувань, зазначив Євген Ільченко:
- У спільних навчаннях задіяні сили 4 лісництв (територія Калинівського адміністративного району). В лісових угіддях переважають хвойні насадження, які мають підвищений клас пожежної небезпеки. Тому дуже важливо, що на випадок пожежі ми маємо позитивні напра цювання, практичні навики гасіння лісових пожеж.
Лісівники і рятувальники просять жителів Вінниччини не створювати пожежонебезпечних ситуацій, дотримуватися правил протипожежної поведінки в лісі, стежити за своєю поведінкою, не палити суху траву, бути відповідальними та свідомими у поводженні з вогнем.