25 Жовтня 2016

    В урочищі «Шкуринецька дубина» Прибузького лісництва ДП «Вінницький лісгосп», поруч з адмінприміщенням самого лісництва на площі 7,6 га розміщена рекреаційна зона відпочинку. Місце людне, користується попитом: з півдня, заходу і півночі примикає до села Агрономічне, центральна  алея вічнозелених туй і ялівців виходить на Гніванське шосе і межує з основним масивом вікових дубів.

    Ідея створення саме в цьому людному місці рекреаційної зони відпочинку виникла ще у 1963 р. Ініціатором був перший секретар Вінницького обкому КПУ Козир К.Я. і начальник Вінницького обласного управління лісового господарства і лісозаготівель Крот І.Г. А була втілена в життя директором лісгоспзагу Піньковським В.М., головним лісничим Голенем В.І. 

    Закладку розпочато в 1964 році на базі лісорозсадника. Виконувалися роботи під керівництвом лісничого Щипуна С.С. і помічника лісничого Арабського Ф.З. Активну участь приймали майстер лісу Луценко В.К. і лісник Сергєєв І.І. Спочатку в натуру були винесені головні алеї, проведена їх обсадка деревними і чагарниковими породами. Частково проведена обсадка окружної межі грабовим живоплотом. Створена частина живих альтанок.

   Посадковий матеріал надали Вінницька ЛОС, Мог.-Подільський лісгосзаг, Подільська лісонасінева станція, Гермаківське лісництво Чортківського лісгоспзагу, парк біля м. Скала Тернопільської обл., Камянець-Подільський ботсад, Рудницьке лісництво Крижопільського лісгоспзагу, Вінницьке лісництво, Якушинецьке лісництво, Михайлівське лісництво, м. Алупка, Крим, Іллінецький лісгоспзаг, Людовське лісництво Жмеринського лісгоспзагу, Уманський лісорозсадник, Гайсинський лісгоспзаг, Шпиківське лісництво Тульчинського лісгоспзагу, дендропарк м. Тростянець Чернігівської обл., ботанічний сад АН БРСР м. Мінськ. За результатами інвентаризації 1966 року було висаджено біля 200 видів порід на площі 5,0 га. На площі 4,5 га були посаджені елітні плантації дуба звичайного і модрини європейської.

    Починаючи з 1995 року, лісничий Столярчук М.П. відновив роботи по розчищенню площі рекреаційної зони.

   За результатами інвентаризації 2007 року, тут нараховується біля 160 різних видів дерев та кущів, з з яких близько 120 - екзоти

   Колектив Прибузького лісництва виключно своїми силами проводить всі роботи по догляду за цим чарівним куточком природи. Адже потрібно зберегти існуючий породний склад і щорічно його збільшувати, як для організації відпочинку людей, так і для навчання тут студентів вузів, технікумів лісівничого профілю. Не дивлячись на економічні негаразди, необхідно поступово відроджувати українську державність, духовну культуру та національну самобутність. І сприятиме цьому і така рекреаційна зона Прибузького лісництва.