15 Вересня 2017

Дорогі лісівники Вінниччини! Можна сказати, що у нас з вами є свій лісовий рік. Адже напередодні Дня працівника лісу ми підводимо підсумки зробленого за період від минулорічного свята. Вінницькі лісівники-професіонали можуть гордитися зробленим для нашої держави. Адже лише за роки Незалежності на Вінниччині створено і відтворено 35979 га лісів! Лісистість Вінницької області за цей час виросла з 12,5% до 13,8%! З 1953 року в області створено 158319 га лісів: відтворено 99916 га і створено 58403 га нових лісів!
Ми з вами впевнено крокуємо до славної дати в історії: 14 лютого 2019 року виповнюється 100 років з дня утворення обласного управління лісового та мисливського господарства. Вінницькі лісівники горді з того, що саме у Вінниці реалізовано прийнятий Українською Народною Республікою 10 січня 1919 року «Закон про ліси». Саме під час першого перебування Уряду Республіки у Вінниці створено 14 лютого 1919 р. інституцію Подільського губернського лісничого на підставі «Тимчасового Закону про Губерніяльних та Повітових лісничих».

Що для історії 100 років? Для людини нібито немало. А для символу лісового господарства Вінниччини – дуба – це пора дозрівання. Сьогодні наша держава користується плодами праці лісівників кількох поколінь. Скільки сил, здоров’я, життя вони вклали в диво матінки-природи – Подільський ліс! Низький уклін лісівникам усіх поколінь за титанічну роботу, самовіддачу, героїзм!
Створення й охорона лісів, догляд за ними у всі часи було справою нелегкою, ризикованою, але вкрай необхідною для держави.
Як людина, яка віддала його величності Лісу більше 40 років свого життя, маю моральне право стверджувати: ліси Вінниччини – у надійних руках лісівників-професіоналів, які зберігають і примножують загальнонаціональне надбання – лісові скарби.
Працівники лісового господарства області свою почесну місію виконують сповна! 70% лісів Вінниччини – рукотворні діброви. Для створення нових лісів держпідприємствами лісового господарства вирощується щорічно 12 – 15 млн. шт. сіянців та саджанців більш як 60 видів деревних порід та чагарників, більше 500 тис. шт. декоративних деревних та чагарникових порід.
Створені ліси – результат плідної співпраці лісівників і жителів області. Лише у цьому році під час весняної лісокультурної кампанії на землях державного лісового фонду створено 1140 га лісів та 301 га захисних насаджень. Тому висловлюємо щирі слова подяки за розуміння і підтримку всім вінничанам, яким не байдужа доля майбутніх українських лісів.
В питаннях заліснення Вінниччини лісівники мають розуміння й підтримку перших керівників області. Участь у Всеукраїнській акції "Майбутнє лісу – в твоїх руках " є справою честі для голови облдержадміністрації В.В. Коровія, голови обласної ради А.Д. Олійника, керівників районних рад, райдержадміністрацій області, депутатів рад усіх рівнів, голів сільських, селищних, міських рад, об’єднаних територіальних громад. Як показав час, і 2017 рік став роком активної і масової підтримки всіх починань лісівників!
На своїх робочих місцях лісівники роблять все необхідне для зміцнення рідної України. Держпідприємства лісового господарства області успішно виконують державну програму заліснення Вінниччини, оберігають державний лісовий фонд, забезпечили вітчизняного товаровиробника сировиною. Постійно підвищується ефективність і рентабельність лісогосподарського виробництва.
За 8 місяців 2017 р. реалізовано продукції на 395 млн. грн. (119% до відповідного періоду 2016 р.). За січень-серпень 2017 р. перераховано до Зведеного бюджету 137 млн. грн., з них до Державного – 103 млн. грн., місцевого – 34 млн. грн. Перераховано 33 млн. грн. єдиного соціального внеску. На ведення лісового господарства спрямовано за цей період 187 млн. грн. власних коштів держпідприємств лісового господарства області.
Дякуємо лісівникам усіх держлісгоспів за сумлінну роботу, за досягнуті результати, за виконання всіх доведених завдань. Особливі вітання трудовим колективам державних підприємств «Дашівське досвідне лісомисливське господарство», «Вінницьке лісове господарство», «Тульчинське лісомисливське господарство», які вибороли першість у трудовому суперництві між держлісгоспами за перше півріччя 2017 року.
У нас з вами – чимало важливої роботи по виконанню державної програми заліснення області. І нікому не вдасться применшити роль лісівника в житті держави! Правду про плідну роботу відданих Лісу людей не приховати! А ми з вами будемо сумлінно й чесно працювати, щоб не заплямувати честь мундира. Готуючись до 100-річчя з дня утворення обласного управління лісового та мисливського господарства, ми поставили перед собою амбітні плани, впевнено їх реалізуємо. Адже у  роботі лісівників Вінниччини головне – підвищити продуктивність лісів, покращити їх породний склад. Лісогосподарськими заходами підвищити стійкість лісових насаджень, проводити поступову заміну малопродуктивних лісових насаджень на високопродуктивні з головною породою дубом звичайним, з введенням до складу лісових культур інтродукованих порід горіха чорного, модрини, гікорі та аборигенних порід - груші, черешні.
Дякую вам, дорогі колеги, за те, що впевнено закладаєте міцну базу майбутніх лісів. Низький уклін ветеранам галузі, які примножили лісові багатства держави і передали їх новим поколінням лісівників.
Бажаю всім миру, довголіття, міцного здоров’я, спокою, впевненості в завтрашньому дні, благополуччя. Нехай міцніє дружня лісівнича родина. Нехай Всевишній оберігає ваші сім’ї! Нехай щедра доля посилає вам, вашим дітям, рідним радість, удачу, добро, нові досягнення і перемоги.
 
З повагою Анатолій БОНДАР, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства, заслужений лісівник України.