15 Вересня 2017

Традиційно в третю неділю вересня ми відзначаємо своє професійне свято – День працівника лісу. Приємно усвідомлювати, що це не лише професійне свято людей, які присвятили своє життя лісу. Це – свято всіх вінничан, причетних до лісу. Бо без лісу життя уявити неможливо! Адже ліс – це безцінний дар. Його збереження та примноження – високе покликання всіх працівників лісового господарства.

Благородна праця лісівників завжди була серед найпочесніших професій. А працівники лісового господарства Вінниччини, віддані лісовій справі люди, свою благородну місію виконують сповна.

Колектив ДП «Вінницький лісгосп», щодня сумлінно і невтомно працюючи, створює сотні гектарів нових насаджень, охороняє ліси від пожеж, хвороб та шкідників, самовільних рубок, браконьєрського полювання. 154 працівники держпідприємства, об’єднані спільною метою, мають в роботі стабільно високі результати, надійно утримують лідерство в трудовому суперництві.

Дбайлива праця та господарський підхід наших працівників дають свої результати: за 8 місяців 2017 року вінницькі лісівники створили 150 га нових лісів, з них 120 га лісових насаджень на землях ДЛФ, 30 га захисних насаджень. Проведено догляди за лісовими культурами на площі 1320 га, підготовку ґрунту на площі 77 га. Для створення нових лісів вирощено 968,5 тис. щт. стандартних сіянців.

Створення нових державних лісів – відповідальне завдання, виконання якого вимагає самовідданості, наполегливості. Всі ці якості притаманні працівникам нашого держпідприємства, про що свідчать результати їхньої роботи. Для створення лісів колектив заробляє відповідні кошти. Обсяг реалізації лісопродукції за 8 місяців 2017 склав 54 млн. 690 тис. грн. проти 45 млн. 600 тис. грн. за аналогічний період минулого року, що складає 120%. На одного штатного працівника реалізовано продукції на суму 206279 грн. На ведення лісового господарства спрямовано у першому півріччі 2017 р. власних коштів 26 млн. 198 тис. грн.

ДП «Вінницький лісгосп» є одним із найбільш вагомих наповнювачів місцевого бюджету. За 7 місяців 2017 року держпідприємство перерахувало до Зведеного бюджету 14 млн. 739 тис. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів. Сплатили єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду 3 млн. 548 тис. та 256 тис. грн. військового збору. За 7 місяців поточного року перераховано рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до Держбюджету 296 тис. грн., до місцевих бюджетів - 420 тис. грн.

Старанно та відповідально виконують свої обов’язки працівники всіх лісництв ДП «Вінницький лісгосп». Особливо гарні результати мають Калинівське, Медвідське, Тиврівське лісництва, які очолюють лісничі Леонід Борисович Федчишин, Олександр Володимирович Гедз, Михайло Адамович Рошак.

Добре проявили себе в роботі начальник відділу лісового господарства ДП «Вінницький лісгосп» Олександр Серафимович Дорош, бухгалтер Вінницького держлісгоспу Галина Іванівна Швачко, бухгалтер Якушинецького лісництва Неля Олександрівна Зленко.

Транспортування заготовленої лісопродукції є важливою та відповідальною складовою роботи нашого підприємства. Найкращі показники на вивезенні деревини має Юрій Володимирович Саєнчук. Саме завдяки самовідданій праці кожного нашого трудівника держпідприємство успішно виконує доведені обласним управлінням лісового та мисливського господарства завдання.

Велику увагу у Вінницькому держлісгоспі приділяють постійному оновленню та зміцненню матеріально-технічної бази підприємства. Лише за перше півріччя цього року підприємством було здійснено капіталовкладення на суму 1 млн. 228 тис.: на будівництво лісових доріг, лісогосподарську та комп’ютерну техніку, сучасні теплиці з автоматизованою системою поливу.

Пріоритетним на держпідприємстві є питання соціального захисту працівників. Виплачується допомога на забезпечення соціально-побутових та культурно-оздоровчих потреб. Лише за 8 місяців цього року за рахунок профкому було виплачено 63,5 тис. грн. матеріальної допомоги на оздоровлення працівників. ДП «Вінницький лісгосп» активно співпрацює з громадськістю, навчальними закладами, дітьми, батьками та педагогами, здійснює еколого-просвітницьку діяльність, допомагає озеленювати шкільні території та надає іншу підтримку. В зоні діяльності ДП «Вінницький лісгосп» функціонує 6 учнівських лісництв: «Паростки надії» школи-ліцею смт. Стрижавка, «Екодім» Вінницької школи-гімназії №6, «Зелений патруль» Павлівської школи, "Пролісок" Калинівської школи-гімназії №2, «Дивосвіт» Вінницької школи №12, «Зелений світ» Грижинецької школи.

Працівникам Вінницького держлісгоспу є чим гордитись і є до чого прагнути. Ми раді, що підприємство стрімко розвивається і тим самим покращує міць і велич Вінниччини та України в цілому. Від усієї душі щиро вітаю всіх працівників лісового господарства з професійним святом! Спасибі вам, шановні лісівники, за те, що впевнено закладаєте міцну базу майбутніх лісів, які служитимуть нашим внукам і правнукам. Низький уклін ветеранам галузі, які примножили лісові багатства держави і передали їх новим поколінням лісівників. Дорогі колеги, нехай добробут та щастя наповнять ваші родини, міцного здоров’я вам, благополуччя і віри, наснаги та нових трудових звершень!

 

Віктор ПОПЕЛЬНЮК, директор державного підприємства «Вінницьке лісове господарство»