27 Березня 2017

Двадцять п’ятого березня в рамках акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках» разом створювали ліси майбутнього голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Вікторович Коровій зі своїми заступниками А.П. Гижком, І.Д. Івасюком, В.О. Бойком, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Омелянович Бондар, директор ДП «Вінницький лісгосп» В.В. Попельнюк з лісничими, керівники департаментів, управлінь облдержадміністрації, члени учнівських лісництв «Екодім» та «Зелений світ» Вінницької школи-ліцею №6 і Грижинецької школи Тиврівського району, журналісти.

Бондар А.О. щиро подякував В.В. Коровію за активну підтримку лісівників, за плідну співпрацю в питаннях заліснення області. Держпідприємства лісового господарства області активно проводять весняні лісокультурні роботи: вже забезпечили посів і посадку лісу в державному лісовому фонді на площі .700 га з 1005 га запланованих на цей рік, створили 160 га нових лісів на 300 га земель, переданих до лісового фонду

.

А нових лісів, підкреслив Анатолій Омелянович, можемо створювати набагато більше: в 70 - ті роки минулого століття щорічно створювали від 3000 га до 4000 га! Для цього лісівники мають все: кадри, техніку, досвід, посадковий матеріал. Потрібні лише землі, не придатні для сільгоспвикористання! А.О. Бондар наголосив, що саме плідна співпраця з органами місцевого самоврядування й державної виконавчої влади в питаннях досягнення оптимальної лісистості посприяла збільшенню у 2017 році площі захисних насаджень до 300 га проти 250 га та 56 га у 2016 - 2015 рр. Тому актуальними на сьогодні залишаються питання збільшення обсягів виділення земельних ділянок під заліснення, спрощення процедури відведення земельних ділянок під заліснення, виготовлення правовстановлюючих документів на передану землю, виділення коштів з місцевих бюджетів для заліснення територій, придбання нової техніки для проведення лісогосподарських робіт.

Голова облдержадміністрації В.В. Коровій В.В. пообіцяв, що така співпраця з лісівниками буде продовжуватися, бо Україні потрібні нові ліси, бо маємо думати про майбутні покоління, про державу через 50-100 років, про здоров’я нації!

Валерій Вікторович наголосив, що такими важливими спільними акціями ми привертаємо увагу громадськості до проблем сталого управління і збереження лісів. Адже створення лісу, на тверде переконання голови облдержадміністрації, – надзвичайно нелегка й благородна справа. «Створюючи ліси, ми утверджуємо життя, зміцнюємо державу. Саме такі заходи демонструють нашу єдність, організованість, впевненість у щасливому майбутньому України. А сьогоднішня посадка лісу дасть кожному зрозуміти, наскільки важкою і важливою є праця лісівника, наскільки стратегічно діють лісівники, вирощуючи ліси майбутнього», - підкреслив В.В.Коровій.

Анатолій Бондар повідомив, що на Вінниччині сьогодні вже діє 44 учнівських лісництва. Юні лісівники пропагують лісове господарство, вивчають основи ведення лісового господарства, допомагають у конкретних лісогосподарських роботах. Велику роль у виховній роботі з підростаючим поколінням, жителями області відіграють створені на держпідприємствах лісового господарства області 17 лісівничих еколого – просвітницьких центрів.

Головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Є.В. Ільченко провів інструктаж з посадки лісу. І на лісовій ділянці Демидівського лісництва закипіла гаряча робота. В цей день погода не проявила свого капризного характера. І учасники акції показали своє уміння працювати з мечем Колесова.

Перший заступник голови облдержадміністрації А.П. Гижко зауважив: «Саме такі спільні заходи демонструють нашу єдність, організованість. Будь-яка можливість попрацювати на природі, спілкування з природою мене особисто повертає в дитинство, юність, коли разом з батьками садив свої перші дерева. Дивишся на них сьогодні і стає приємно від усвідомлення, що це ти особисто причетний до такої важливої справи.

Вінниччина завжди демонструє багато яскравих прикладів спільної роботи лісівників, керівництва і жителів області по створенню нових лісів, парків, скверів, алей. Лісове господарство Вінницької області є однією з найстабільніших галузей регіону, активно розвивається і приносить бюджету чималі кошти».

На лісовій ділянці цього дня створено культури дуба звичайного з введенням рядків горіха чорного, груші звичайної. Коренева система стандартних сіянців для гарантованого приживлення попередньо була оброблена гелем-вологонакопичувачем. Учасники акції працювали старанно, якісно, цікавилися нормою виробітку на садінні, розцінками за виконану роботу, технологією догляду за створеними культурами.

На Вінниччині площа лісів постійно зростає. 70% лісів області створені руками людей. На даний час лісистість Вінницької області – 13,8%. Щоб довести лісистість до оптимальних 15-20%, потрібно ще створити не менше 30 тис. га нових лісів. І лісівникам таке завдання під силу.

Прес-служба ДП "Вінницький лісгосп"