У мисливських угіддях державних підприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства триває щорічний зимовий облік диких тварин. Завершили «зимовий облік» лісових мешканців лісівники ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.І.Попельнюк, головний лісничий Є.В.Ільченко).
Проводили зимову таксацію мисливських тварин протягом цілого тижня. Адже ці дані допомагають дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я, узагальнюють дані і про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Приміром, у лісових угіддях Вінницького лісгоспу вовка не виявили, а от кабан цього року, швидше всього, мігрував в інші ліси. Також на основі даних обліку диких тварин готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2021-2022 років.
- Цьогоріч в угіддях проводили облік переважно з допомогою методу шумового прогону та за слідами життєдіяльності тварин, так як із снігом на цей момент пощастило, - розповів мисливствознавець лісгоспу Сергій Діденко.
До складу команди, яка рахувала звірів, окрім лісівників лісгоспу входили мисливці, представники департаментуагропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, УТМР.
Отож, у 2021 році було встановлено таку чисельність мисливських тварин у лісових угіддях ДП «Вінницький лісгосп»: 33 голови оленя плямистого, 8 голів кабана, 310 голів козулі, 223 - зайців-русаків, 20 голів куниці лісової, 17 - тхора лісового, 45 борсуків, 21 лисиця.
Нагадуємо, що усі держлісгопи Вінницького ОУЛМГ планують завершити облік диких тварин до 10 лютого.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ