24 Березня 2023

До лісівничого еколого-просвітницького центру філії «Вінницьке лісове господарство» ДП «Ліси України» сьогодні завітали на урок природи учні 5-В класу Вінницького гуманітарного ліцею №1 ім. Миколи Пирогова. Привітно зустрів бажаних гостей менеджер зі зв’язків з громадськістю філії Станіслав Вовк.

Лісівничо-просвітницька діяльність для вінницьких лісівників має особливо важливе значення. Вони проводять постійні фестивалі, акції, прес-конференції, конкурси. Багато зусиль прикладають для створення і функціонування учнівських лісництв. На базі філії «Вінницьке лісове господарство» вже діє 13 учнівських лісництв. Для змістовної та повноцінної роботи з підростаючим поколінням та дорослими лісівники створили розгалужену мережу лісівничих еколого-просвітницьких центрів та лісівничо-екологічних просвітницьких пунктів. А лісівничий еколого-просвітницький центр філії вже давно завоював серця відвідувачів – як дорослих, так і найменших. Його двері завжди відкриті для допитливих юних природолюбів, їхніх батьків, бабусь, дідусів.

На уроці природи вихованці дізналися чимало нового про життя лісу та працю людей, які створюють ліси. Розмірковували на важливі теми: навіщо нам потрібні дерева, чи потрібно їх рубати, як визначити вік дерева, хто доглядає і охороняє ліси. Дізнались нову інформацію про мешканців подільських лісів.
А головне: діти вийшли з центру не лише з новими фото, а із новими знаннями та переконаннями про роль лісу у житті людини та роль лісівника у житті лісу.

Кожем’яко Людмила Йосипівна, класний керівник 5-В, дякуючи за цікавий урок, зауважила:

- Така зустріч у справжньому святилищі лісової мудрості стала надзвичайно корисною, цікавою, пізнавальною для всіх нас. Дітки навперебій відповідали, уважно слухали. Після екскурсії всі вийшли із поповненим словниковим запасом, твердо запам’ятавши: людина, що створює та оберігає ліс – це ЛІСІВНИК. Безліч позитивних емоцій і справжній енергетично-інформаційний шквал викликала експозиція фауни Вінниччини. Активно цікавились, запитували, слухали про зубрів, диких кабанів, дикого кота, крижнів, бобрів. І залюбки, звісно, фотографувались.

- Такі уроки – дуже важливі для емоційного та розумового розвитку дитини, - зазначила педагог. Вони сьогодні наочно побачили, які дерева ростуть у нас, які тварини проживають у наших лісах, яке насіння, які інструменти праці лісівників. Ознайомились із циклом робіт у лісовому господарстві – і ці нові знання та враження для них дуже цінні. Вони з ними підуть далі в життя».

А лісівники сподіваються, що добре зерно, впавши у благодатний ґрунт чистої дитячої душі, проросте хорошими спогадами, міцними знаннями і майбутніми мріями. І хтось із тих, хто приміряв лісівничого кашкета, через роки захоче стати лісівником-професіоналом на цьому благородному шляху.