08 Квітня 2021

На Вінниччині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом». Чимало охочих у рамках акції долучаються до весняного садіння лісу з лісівниками Вінниччини, озеленюють вулиці, парки населених пунктів, території довкола медичних, навчальних закладів, державних установ тощо.
Щороку одними із найбільш активних учасників усіх лісівничих заходів, у тому числі й акції із весняного садіння лісу, є юні лісівники учнівського лісництва «Зелений світ» Грижинецької ЗОШ, підопічні Гніванського лісництва ДП «Вінницький лісгосп».
Цього року у старт всеукраїнської акції учні 8-го та 9-го класів разом із директором школи Ю.Г.Могером та учителькою біології С.А.Карпюк  садили ліс у Гніванському лісництві. Посадка відбувалася за участі начальника Вінницького ОУЛМГ А.О.Бондаря, директора ДП «Вінницький лісгосп» В.В. Попельнюка, головного лісничого Є.В.Ільченка, лісничого Гніванського лісництва С.О.Лєсніченка.
Діти щороку підтримують лісівників, цікавляться лісом, нелегкою роботою лісівників, багато знають про лісове господарство Вінниччини, про те, які дерева висаджують у наших лісах, як їх доглядають. На практиці теж вивчають роботу лісівників: заготовляють насіння дерев, гіллячковий корм для зимової підгодівлі, беруть у часть у розвезенні кормів, виготовляють годівниці та будиночки для птахів. А ще мають на території школи власну теплицю, розсадник, тому постійно вирощують деревний та декоративний посадматеріал.
Нещодавно учні у позаурочний час завітали до школи, де під керівництвом педагога-наставника М.А.Бабієць провели формування кущів самшиту, туй, які ростуть у шкільному подвір’ї. Обрізані живці вкорінили у теплиці. Цього року близько однієї тисячі живців туй, ялівців, самшиту потрапили на укорінення у шкільну теплицю.
Надлишки декоративного матеріалу юні лісівники не лише використовують для озеленення шкільного двору, а й передають для різноманітних організацій у рідному селі та у інших населених пунктах. Приміром, саджанці самшиту віддали у школи Гнівані, Могилівки, ФАПу та будинку культури у Грижинцях та іншим.
Директор школи Юрій Григорович переконаний, що така справа - це гарний приклад і для дітей, і для дорослих! Для дітей – це розвиток уміння працювати і віддавати вирощене, для організацій – можливість озеленити і зробити чистішим свій рідний край.
Нагадуємо, що акція «Створюємо ліси разом» триватиме до 17 квітня. Тому усі охочі можуть долучитися до благородної місії створення лісів. Лісівники запрошують взяти участь у весняній посадці лісу та власними руками зробити внесок у збереження зелених легенів планети. А вже 10 квітня стартує загальнодержавна екологічна акція «Озеленення планети» з весняного висаджування дерев.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ