Держлісгоспи Вінниччини розпочали запасатися кормами для підгодівлі дичини. Адже тепла пора року - це період, коли заготовляють смаколики для підгодівлі диких тварин узимку. Першим із раціону зимового меню заготовляють гіллячковий корм.
Мисливське господарство – невід’ємна складова лісового господарства. Тому лісівники Вінниччини відповідально ставляться до питання збереження місцевої фауни, біологічного різноманіття та збільшення видової чисельності. З метою відновлення поголів’я та підвищення біологічної стійкості окремих видів фауни лісівники Вінниччини постійно проводять низку біотехнічних заходів, серед яких – підгодівля диких тварин узимку.
Кормову базу лісгоспи Вінницького ОУЛМГ заготовляють самостійно, власними силами, сіль закуповують. Минулого року держлісгопи Вінниччини для підгодівлі диких тварин заготовили більш як 300 тонн сіна, понад 120 тис. шт. гіллячкового корму, майже 200 тонн кукурудзи в качанах, 150 тонн зерна ячменю, вівса та зерновідходів, майже 180 тонн коренеплодів, для мешканців вольєрів – жолуді. Не менше планується заготовити і цього річ, адже чисельність звірів залишається стабільною.
Гіллячковий корм заготовляють із різних порід дерев та трав’яних рослин: липа, верба, кропива, топінамбур.
Гілочки дерев зрізають наприкінці весни-влітку. «Зелені віники» після зрізування занурюють у солоний розчин, а далі розвішують для просушування у добре провітрюваних та захищених від потрапляння дощової води місцях. Після просушування гіллячковий корм складають до приміщень для зберігання кормів. Узимку зелений корм виставляють у лісові годівниці.
Заготовляють сьогодні гіллячковий корм усі лісництва ДП «Вінницький лісгосп». Традиційно їм у цьому допомагають юні лісівники. Усього на Вінниччині діє 50 учнівських лісництв.
Юні лісівники учнівського лісництва «Зелений світ», що у Грижинецькій школі, попри літні канікули та попереднє дистанційне навчання, нещодавно прийшли до школи. На узліссі нарізали гіллячок, пов’язали у віники та виносять на шкільне горище для просушування та зберігання. Діти впевнені, що взимку або й раніше уже буде мир в Україні. І вони матимуть змогу не лише вільно гуляти лісом, а як і раніше, виїздити туди з лісівниками Гніванського лісництва на викладку кормів для зимової підгодівлі звірів.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ