14 Квітня 2021

13-14 квітня на 11 державних підприємствах Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства проводяться масштабні спільні навчання і тренування лісівників та рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій з гасіння лісової пожежі. До тренувань залучено всього 700 чоловік, 184 одиниці техніки , в тому числі 200 рятувальників та 42 одиниці техніки ДСНС.
14 квітня на базі Михайлівського лісництва ДП «Вінницький лісгосп» проведено спільні тренування з метою відпрацювання взаємодії рятувальників і лісівників при гасінні лісових пожеж.
Головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Євгеній Ільченко та лісничий Вінницького лісництва Віталій Оліх чітко організували важливий спільний захід.
Присутній на навчаннях головний спеціаліст відділу лісового господарства, обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Максюта підкреслив, що метою таких навчань є вивчення оперативно-тактичної характеристики лісництва, особливостей гасіння пожеж в екосистемах.
Лісівники області просять жителів Вінниччини дотримуватися правил протипожежної поведінки в лісі та особисто стати на сторожі зелених багатств Вінниччини, не палити суху траву. Держпідприємства лісового господарства повністю оновили зовнішню соціальну рекламу на дану тематику, транслюють на телеканалах соціальний відеоролик «Не згуби ліс вогнем!». Приведено в належний стан пожежну техніку, інвентар, засоби зв’язку та техніку, пристосовану для гасіння лісових пожеж.
За легендою, в одному з обходів Михайлівського лісництва виникло займання. Лісничий оголосив виклик для працівників лісового господарства, після чого повідомив службу «101» про загорання. На місце події одразу прибули працівники держлісгоспу, черговий караул 2-ої ДПРЧ м. Вінниці. Рятувальники вжили заходів щодо гасіння осередків займання лісової підстилки. Не було допущено перекидання вогню на лісові насадження, «пожежа» не переросла у «верхову». 
У практичному тренуванні взяли участь державна лісова охорона Михайлівського лісництва, начальник та особовий склад 2-ої ДПРЧ м. Вінниці: підполковник служби цивільного захисту Ігор Шевчук, начальник чергового караулу старший лейтенант Микола Войцех, пожежники – рятувальники О. Ходак, О. Червоняк, Д. Яновський, С. Садовий, водій О. Дема.
Загалом у навчаннях у Михайлівському лісництві було задіяно 23 людей, 3 одиниці техніки, у тренуваннях – 48 чоловік, 8 одиниць техніки, в т. ч. 16 осіб та 3 одиниці техніки ДСНС. За словами керівника навчань начальника оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Вінницькій області, полковника служби цивільного захисту Руслана Новака, усі учасники тренувань виконали поставлені завдання на оцінку «відмінно». Особливо видно високий рівень підготовки працівників державної лісової охорони.
Підполковник В’ячеслав Гончар, провідний фахівець управління реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Вінницькій області відмітив, що при гасінні умовної пожежі в Михайлівському лісництві продемонстровано успішне застосування спеціальної пожежної техніки, різноманітного протипожежного інвентаря, автомашин та тракторів, пристосованих для гасіння пожеж, мотопомпи «Форте» для перекачування води, чітку взаємодію працівників ДП «Вінницький лісгосп» та бійців загону ДСНС.
Керівники спільних тренувань Віталій Максюта, головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Євгеній Ільченко та Руслан Новак підвели підсумки, оцінили дії кожного підрозділу, наголосивши на проведенні широкомасштабної інформаційно-просвітницької роботи з жителями області. Адже без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі «червоний півень», лісові масиви не будуть в повній безпеці. Лише особисте правильне ставлення людини до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України. Адже головним чинником поширення «червоного півня» в лісі є, звісно, людський фактор та людська недбалість, а іноді і злочинна поведінка людей. Завжди актуальним залишається заклик: не жартуйте в лісі з вогнем! 

Пресслужба Вінницького ОУЛМГ