11 Травня 2017

Поважати ліс та берегти його мешканців вчать вінницьких школярів лісівники ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко). Активно проявили себе у просвітницькій діяльності лісівники Вороновицького лісництва. З початку року вони провели з юними лісівниками учнівського лісництва «Дивосвіт» Вінницької ЗОШ №12 (директор Олена Григорівна Вітюк) чимало спільних заходів.

Цікаво пройшли в школі дні зустрічі птахів. Лісничий Вороновицького лісництва Володимир Мельничук на зустрічах з членами учнівського лісництва, зі школярами розповів про птахів, які мешкають у лісах Вінниччини, як правильно їх підгодовувати, виготовляти для пернатих дуплянки, де і в яку пору їх розвішувати. Ці зустрічі лісничого з дітьми дали старт акції "Годівничка". Учні 7-9 класів під керівництвом вчителя трудового навчання Сергія Станіславовича Півня виготовляли дуплянки, які потім вивісили у шкільному саду на території навчального закладу.

Активно долучились до вивчення лісу та його мешканців і наймолодші школярі. Учні 4-х класів взяли участь у дослідницькому проекті «Будь природі вірним другом». Для першачків провели урок-дослідження про птахів (вчитель початкових класів Тетяна Василівна Назаренко). На заняттях гуртка «Умілі ручки» дітей вчили виготовляти різні види птахів з паперу (керівник гуртка Світлана Юріївна Макуха). А для 2-х класів провели екологічну гру «Впізнай пташку», де дітлахи вчилися розпізнавати птахів за співом. 

Своєрідним підсумком проробленої роботи став виступ агітбригади учнівського лісництва "Дивосвіт" під керівництвом Ніни Юліївни Дреч. Почесним гостем свята був лісничий Вороновицького лісництва Володимир Мельничук.

Під час заходу учні та гості школи переглянули презентацію «Птахи, занесені до Червоної Книги» та пограли у вікторину. Діти розповідали прислів’я та приказки про птахів, відгадували загадки.

Учні молодших класів підготували концертну програму. Діти виконували пісню «Чуєш, пташка пролетіла?» під керівництвом Надії Василівни Гончарук, декламували вірш Дмитра Павличка «Птиця».

Лісівники приємно вражені цікавими та змістовними заходами, подякували педагогам за спільну роботу, за виховання у дітей дбайливого ставлення до лісу та її мешканців, прищеплення любові до рідного краю. Адже кожен із нас ще зі шкільної парти повинен усвідомити, що ліс – наш справжній друг та незамінний помічник.

 

Прес-служба ДП «Вінницький лісгосп»