15 Листопада 2022
Сьогодні дружня родина лісівників ДП «Вінницький лісгосп» сердечно вітає майстра лісу Демидівського лісництва Василя Миколайовича Маламуру зі славним 60-річним ювілеєм!
За плечима Василя Миколайовича Маламури – 42 роки загального трудового стажу. Лісову справу любив з дитинства. Проживала родина недалеко від лісу, тому зелене царство дерев йому знайоме та близьке з перших днів життя. В рідному селі Пеньківка колишнього Шаргородського району допомагав лісівникам доглядати за лісовими культурами, заготовляти лісове насіння, майструвати й розвішувати хатинки для птахів. Знав лісову роботу, завжди отримував від неї велике задоволення. Бо працюєш з живим організмом – Лісом.
Легких шляхів у житті ніколи не шукав. Будь-яку роботу завжди виконував сумлінно. Багато років відпрацював водієм. Життя і робота привчили до порядку, організованості, високої дисципліни. Чудові риси характеру в поєднанні з працелюбністю, готовністю освоювати щось нове, цікаве.
Тому з великим задоволенням погодився на пропозицію працювати майстром лісу. Так у липні 2002 року кардинально змінив своє життя, став майстром лісу обходу №1 Демидівського лісництва ДП «Вінницький лісгосп». На площі 780 га знає кожне дерево, лісові стежки кожного звіря, гнізда кожної пташини. І по-іншому не може бути! Бо майстер лісу на обході – це перший господар лісовий, людина, в руках якої доля майбутнього лісу, його стан здоров’я, його продуктивність.
- Приємно дивитися на ліс, посаджений власними руками 20 років тому, доглянутий відповідно до технологічних вимог,- зауважує Василь Миколайович. В лісовому господарстві нелегка робота. В колгоспі хоч взимку можна було перепочити. В лісовому господарстві перепочинку немає в будь-яку пору року.
Мудру науку вирощування лісу допомогли йому освоїти відомі лісівники-практики Гелемба Василь Степанович, Юрченко Василь Григорович. Великий вплив на професійне становлення Маламури зробив Юрченко Василь Григорович – тодішній лісничий Демидівського, а потім – Гніванського лісництва. Він став йому не лише наставником, який допоміг  освоїти мудру науку вирощування лісу, а й другом. 
Ліс, створений руками лісівників попередніх поколінь, сам розказав Василю Миколайовичу все про своїх працьовитих господарів. Просто потрібно вміти читати лісову книгу. 
З великою відповідальністю несе Маламура В.М. свою нелегку ношу, міцно тримає в мозолистих руках естафету, передану попередниками. У обході В.М. Маламури жодна культура, навіть у найнедоступнішому для стороннього ока місці, не залишається без відповідного догляду, має зразковий стан. Щоб там не було – а всі догляди, і ручні, і механізовані, проводяться вчасно. Це запорука того, що молоді насадження матимуть хороший приріст, відповідну приживлюваність.
Щастя Василя Миколайовича – його сім’я, улюблена робота З дружиною Тамарою виховали двох синів. Мають четверо внуків. 
Колеги бажають ювіляру здоров’я, довголіття, благополуччяі, дякують за сумлінну і завзяту працю на благо нашої рідної України, для нашої Перемоги над російським окупантом. 
Шановний ювіляре! Залишайтеся ще багато років таким же цілеспрямованим, позитивним, впевненим і бадьорим.
Трудовий колектив ДП «Вінницький лісгосп»