15 Вересня 2017

В практиці роботи обласного управління лісового та мисливського господарства традиційними вже стали стали виїзні засідання колегії. В липні така колегія проведена на базі ДП «Тульчинське ЛМГ», 12 вересня – на базі ДП «Дашівське ДЛМГ». Відкриваючи колегію, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондар наголосив на тому, що вінницькі лісівники зустрічають своє професійне свято – День працівника лісу - з черговими трудовими досягненнями. Так за роки Незалежності на Вінниччині відтворено і створено 35979 га лісів! Лісистість Вінницької області за цей час виросла з 12,5% до 13,8%! З 1953 року в області створено 158319 га лісів: відтворено 99916 га і створено 58403 га нових лісів! На своїх робочих місцях лісівники роблять все необхідне для зміцнення рідної України. Постійно підвищується ефективність і рентабельність лісогосподарського виробництва.

За 8 місяців 2017 р. реалізовано продукції на 395 млн. грн. (119% до відповідного періоду 2016 р.). Лісівники Вінниччини принесли Україні фінансову користь на суму 357 млн. грн.: 137 млн. грн. перераховано за січень-серпень 2017 р. до Зведеного бюджету, з них до Державного – 103 млн. грн., місцевого – 34 млн. грн.; 187 млн. грн. власних коштів держпідприємств лісового господарства області спрямовано на ведення лісового господарства. 33 млн. грн. єдиного соціального внеску перераховано до Пенсійного фонду. Іншими словами, лісівники області за 8 місяців перерахували державі кошти, яких вистачить на мінімальну річну пенсію двом тисячам пенсіонерів! А ще ж забезпечили робочими місцями і достойною зарплатою 1600 працівників. За підсумками трудового суперництва за 6 місяців 2017 р. перших п’ять місць зайняли ДП «Дашівське ДЛМГ», ДП «Вінницький лісгосп», ДП «Тульчинське ЛМГ», ДП «Гайсинський лісгосп», ДП «Іллінецький лісгосп». Директорам перших трьох держлісгоспів начальник управління А.О.Бондар вручив Почесні грамоти та подяки іншим трудовим колективам від обласного управління лісового та мисливського господарства. Лісогосподарські держпідприємства області піднялися останніми роками на якісно новий рівень: проводиться технічне переоснащення виробництва, введено електронний облік деревини, будуються лісові дороги, збільшено потужності деревопереробки. Яскравим зразком позитивних змін в лісовому господарстві Вінниччини є ДП «Дашівське ДЛМГ». Саме тут невеликий трудовий колектив (83 чоловіки), обслуговуючи всього 6,6 тис. га лісових угідь (НЕРЕСУРСНИХ) та 55 тис. га мисливських угідь, показав зразки високоефективної роботи, залучивши до казни підприємства максимальні надходження від мисливського господарства, побічного користування, реалізації посадматеріалу.... Тут збудовано сучасний мисливський готель, комфортні лісові дороги, вольєри, водоймища, зариблено їх...Учасники виїзного засідання оглянули різновікові лісові культури, які знаходяться в зразковому стані, розсадники посадкового матеріалу головних лісоутворюючих порід, декоративного посадматеріалу. Підприємство веде масштабні будівельні роботи по реконструкції водоймищ. Кругом видно руку досвідченого господаря.

Підприємство профільно й досить серйозно займається і мисливством, і лісовим господарством, і сільським господарством. Тут ефективно поєднали ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур. У 2017 році на 170% виконано план створення лісових культур на землях держлісфонду. Мисливське господарство тут є самоокупним (105,1%). Щільність диких тварин доведено до оптимального рівня. В мисливських угіддях нараховується кабанів – 284, козуль – 816, оленів плямистих – 290, оленів благородних – 145. Обсяг виручки від реалізації продукції за 8 місяців 2017 р. склав 10,9 млн. грн. (103% до відповідного періоду м. р.). До Зведеного бюджету перераховано 4,6 млн. грн., єдиного соціального внеску – 1,2 млн. грн. Підприємство багато коштів вкладає в капітальні інвестиції. А.О. Бондар щиро подякував В.В.Кавуненку, трудовому колективу дашівських лісівників за плідну роботу на благо України.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ