27 Жовтня 2016

         Восени працівники Прибузького лісництва, а також інші підрозділи Державного підприємства «Вінницьке лісове господарство» чималу увагу приділяють питанням збору лісового насіння, щоб потім мати змогу вирощувати саджанці основних лісо утворюючих порід, а саме дуб звичайний, дуб червоний, супутніх порід - горіх чорний, груша звичайна та інші.

         Від якісного насіння залежить отримання належного посадкового матеріалу та створення молодих лісових насаджень державного лісового фонду, а також прийнятих земель під заліснення. У 2016 році було доведено план по збору жолудя дуба звичайного – 1029 кг., дуба червоного – 515 кг., горіха чорного – 1030 кг. Обсяги заготівлі лісонасіневої сировини визначають, беручи до уваги забезпечення підрозділів сіянцями лісових порід для шкілок, а також площ зрубів минулих років.

         Лісова охорона Прибузького лісництва та учні шкільних лісництв активно зайняті збиранням лісового насіння зокрема дуба червоного, дуба звичайного, горіха чорного і т.д., останні, до речі, не тільки допомагають старшим, а й процесі збирання ширше знайомляться з лісом та вчаться оберігати його і примножувати.

         Все насіння, що заготовлене на ДП «Вінницьке лісове господарство», проходить спеціальну апробацію у Вінницькій державній зональній лісонасіневій станції з метою визначення його життєздатності.

         Хочеться зазначити що в 2016 році працівниками Прибузького лісництва було створено 8,7 га. лісу, де висаджено близько 34 тис. штук саджанців з яких дуб, горіх, модрина.

         Основні сили працівників лісової галузі направлені на збереження та примноження лісових масивів, створення високопродуктивних і високоякісних лісових насаджень, тому для досягнення цього є одержання насіння з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю.

 

         Помічник лісничого Прибузького лісництва Густий М. В.